Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zakup auta do 10k na lata dla rodziny i do przyczepy campingowej.

18 May 2014 13:53 2394 10
  • Level 16  
    Jestem doświadczonym kierowcą, jeździłem wieloma samochodami i rzadko kiedy jeździłem jednym autem dużej niż 2 lata. Zawsze coś mi nie pasowało. Teraz już wiem jakiego auta szukam wiec chciałbym kupić coś na lata. W moich dotychczasowych autach doskwierało mi:
    TICO - brak klimatyzacji
    Punto 1,9 JTD - skomplikowana budowa i jej kosztowność (wtryski, koła dwumasowe itp.)
    Mitsubishi Galant - kosztowne części zamienne
    Twingo - zbyt mały dla 3 osobowej rodziny, na gazie silnik gasł podczas zatrzymywania się na światłach

Nauczony doświadczeniem kupiłem Forda Mondeo 1.8 TD 99r. Kombi który spełniał wszystkie, wymagania przeze mnie stawiane:

-klimatyzacja
    -kombi
    -prosta budowa
    -tanie części zamienne i duża ich dostępność
    -niska awaryjność
    -niskie zużycie paliwa

Ale już po 4 miesiącach od zakupu zaczęły pojawiać się wykwity rdzy i patrząc na inne modele poruszające się po naszych drogach po następnej zimie już będą w nim dziury. Dlatego kolejnym moim wymaganiem jest blacha w ocynku. Czy coś możecie mi polecić?

W grę wchodzą duże pojemności w dieslu lub LPG od 1,9l lub więcej by autko uciągnęło przyczepę kempingową 1200kg DMC.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Do 10K i na lata? Blacha w ocynku? Masz wymagania. Kup merca W124 sprzed 1993 roku, za te pieniądze znajdziesz ładny egzemplarz, silnik 2.5D skrzynia 5-cio biegowa, zrób dobre zabezpieczenie antykorozyjne, będziesz miał na kilka lat.
  • Level 16  
    Fakt, że może wymagania mam wysokie ale realne. Nie szukam rocznika nie starszego niż 2010. Może być leciwy samochód ale wykonany w należyty sposób a nie uwzględniający celowe "starzenie się produktu". Twingo z roku 94 miało ocynk i klimę, tanie części i nie było skomplikowane ani awaryjne. Dużo ich jeździ a rdzy nie widać. Kosztują ok. 3000zł. Ja potrzebuję taki samochód tylko, że większy. Czy to jest niemożliwe?!? Po prostu trzeba dobrze szukać.
  • Level 35  
    Pawel_wawa dobrze radzi- taki 124, może jeszcze kombi, z dieslem 2,5-3l, jak się trafi w miarę zadbany, to auto na sporo lat. Wymagań specjalnych nie ma, prosta budowa, solidne wykonanie, wygodny jak to Mercedes.
    Do 10 tys. da się znaleźć.
    V.
  • Moderator of Cars
    Octavia I kombi 1.9TDI... ale nie wiem czy znajdziesz za 10 tys. zł. ~100KM pod maską i jazda z przyczepą o DMC 1200kg do przyjemności nie należy.

Paszczak22 wrote:
    Punto 1,9 JTD - skomplikowana budowa i jej kosztowność (wtryski, koła dwumasowe itp.)
    Co w nim było skomplikowanego to nie wiem :/ auto konstrukcyjnie mega proste, silnik niezawodny i jeden z trwalszych na rynku. Sprzęgło wytrzymuje ok 200 tys. km i nie ma zlituj trzeba wymienić (koszt ok 2500 zł).
  • Level 39  
    Z kombi nie a dużego wyboru, pozostaje mondeo MK3, omega z ostatnich roczników, peugeot 406 z silnikiem 2,0 lub 2,2, 3,0 benzyna lub 2.1 TD, stare, ale mocne audi A6 C4 kombi najlepiej 2,8 30v i z vanów: opel sintra2,2 ,( chevrolet venture, pontiac montana) fiat ulysse, citroen evasion, 806, lancia zeta, min 2,0 16V. Hyundai trajet, kia sedona.
  • Moderator of Cars
    Jeśli masz kat. B, to albo sobie dorób B96 albo musisz uważać, żeby nie przekroczyć 3,5t na DMC auta + DMC przyczepy.
  • Level 16  
    tzok wrote:
    Jeśli masz kat. B, to albo sobie dorób B96 albo musisz uważać, żeby nie przekroczyć 3,5t na DMC auta + DMC przyczepy.

Jestem szczęśliwym posiadaczem przyczepy którą ktoś kiedyś zarejestrował na DMC 750 kg :)

Dużo samochodów się przewinęło w powyższych postach ale czy oby na pewno te samochody są w ocynku?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Mercedes W 124 nie jest w "ocynku". Dopiero później Mercedes zdecydował się na lepsze zabezpieczanie karoserii. Ale na te modele 10.000 zł nie wystarczy.
  • Level 11  
    W tej cenie to Volvo V70/XC70

1. Ocynkowany, blachy pancerne.
    2. Silnik 2.4 D
    3. Rodzinny, duża pojemność
    4. Wytrzymały.

Cenowo do 10 tyś.
  • Level 16  
    Plany zakupu nowego auta chwilowo zostały odroczone w czasie dlatego temat zamykam. Dziękuję wszystkim za porady i zaangażowanie.