Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP ProBook 4520s, 100% CPU -

18 Maj 2014 16:50 2661 26
  • Poziom 7  
    Witam,
    od kilku dni komputer strasznie wolno chodzi. Problem pojawił się nagle. Wystarczy włączyć GG lub przeglądarkę i zużycie procesora wzrasta do 100%. Przez to niemożliwe jest użytkowanie, ponieważ wszystko się zacina i bardzo wolno działa.

Czyściłam dysk, przeskanowałam wszystko Malwarebytes i Adwcleaner, niestety bez skutku.

Microsoft Windows 7 - 6.1.7601 Service Pack 1
    Intel(R) Pentium(R) CPU P6100 @ 2.00GHz

Załączam logi z OTL i proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    Zajzyj w Manager Taskow i zobacz co ci tak obciaza komputer.
  • Poziom 7  
    O ile nie ma włączonej przeglądarki lub innej aplikacji to najwięcej zabierają takie procesy jak: HP Power Assistant, Menedżer okien pulpitu, Eksplorator Windows, QLBController. Generalnie tych procesów jest sporo, ale nie znam się na tym, które są potrzebne a które nie.

Tak jak pisałam: problem pojawił się nagle, bez wyraźnej przyczyny. Nie instalowałam ani nie ściągałąm nic nowego.
  • Poziom 24  
    Jakaś przyczyna musi być, skoro procesor jest tak obciążony.
    Trzeba znaleźć ten co najbardziej obciąża.
    Szukać również w Monitorze Zasobów.
    Ja osobiście miałem historie z HD-Service.exe programu BlueStack.
    Pomimo ze w Taskach nie było go widać, w Monitorze Zasobów zabierał jakieś 50% procesora.
  • Poziom 7  
    Z dalszych obserwacji: im dłużej używam komputera tym bardziej zacina się i CPU wzrasta. Przez pierwsze 2-3h wszystko jest w porządku bez względu na to ilu aplikacji używam. Jeżeli CPU wzrasta do 100% i nie chce spadać poniżej 80% wyłączam komputer na trochę i potem znowu działa bez przeszkód. Jednak jeśli tylko go uśpię problemy występują nadal.
    Czy możliwe, że zepsuło się coś w środku?
    Wiem, że powinnam go wyczyścić w środku, ale niestety, żeby to zrobić w tym modelu trzeba rozmontować klawiaturę itp. Jest to dość utrudnione i boję sięsama to zrobić.
  • Poziom 39  
    Przeskanuj jeszcze ADW Cleaner.
    Pokaż co masz w autostarcie - zrzut ekranowy z msconfig zakładka uruchamianie.
    Zrzut ekranowy z Crystal Disc Info.
    Zrzut z HW monitor. Włącz go w tle na godzinę, pracuj normalnie na laptopie i wrzuć zrzut.

Dodano po 33 [sekundy]:

Margaret_ka napisał:
    Wiem, że powinnam go wyczyścić w środku, ale niestety, żeby to zrobić w tym modelu trzeba rozmontować klawiaturę itp. Jest to dość utrudnione i boję sięsama to zrobić.

To się oddaje do serwisu.
  • Poziom 7  
    ADW skanowałam dwukrotnie.

Dziękuję za pomoc. Załączam wszystko o co prosiłaś.

HP ProBook 4520s, 100% CPU - HP ProBook 4520s, 100% CPU - HP ProBook 4520s, 100% CPU -
  • Poziom 39  
    Temperatury nie są tragiczne.
    Dysk masz sprawny.
    Z autostartu odznacz:
    Allupdate, BitComet, GG, Daemon tools, Adobe reader and acrobat.
    To tylko obciąża pc podczas startu i później podczas pracy, bo programy cały czas pracują.

Antywirus avast zmień na Comodo internet security lub avira free. Avast jest dziurawy i ogólnie często sprawia problemy.

Aktualizacje windows masz włączone na automat? jeżeli tak to ustaw żeby pytało cię kiedy pobrać i zainstalować. Możliwe, że jak się instalują to ci obciążają system, więc lepiej samemu decydować kiedy się mają instalować.

Dodano po 3 [minuty]:

Margaret_ka napisał:
    Jeżeli CPU wzrasta do 100% i nie chce spadać poniżej 80%

Coś się musi włączać w tle i pracować mocno. Jeżeli będzie taka sytuacja to wejdź w menadżer zadań zakładkę procesy (na dole zaznacz "Pokaż procesy wszystkich użytkowników" ) i wyłap nazwę procesu, który zajmuje najwięcej procesora. Sprawdzimy co to jest.
  • Poziom 7  
    Udało mi się zrobić dwa ps w takiej sytuacji. Zmieniłam antywirusa na Avira Free i ustawienia aktualizacji.
  • Spec od komputerów
    Daj screen z pierwszej zakladki HdTune (Benchmark) po wykonaniu skanowania.
  • Poziom 39  
    Podczas wykonywania benchmarku wyłącz wszystkie programy (łącznie z przeglądarką internetową) i nic nie rób bo wykres wyjdzie błędnie.

I odinstaluj AVG Tune Up. Masz wersję testową, czy wykupiłaś licencję?
  • Poziom 7  
    Ups, przepraszam mój błąd :)
    To była wersja testowa, nie zauważyłam z czym się zainstalowała.
  • Spec od komputerów
    Czy laptopa masz podlaczony do zasilania czy korzystasz z baterii?
  • Poziom 7  
    Różnie, ale najczęściej jest podłączony.
    Chociaż akurat ten skan z którego załączyłam ps był wykonywany, kiedy laptop pracował na baterii (nie wiem czy to ma znaczenie).
  • Poziom 39  
    Margaret_ka napisał:
    kiedy laptop pracował na baterii (nie wiem czy to ma znaczenie).

Trochę ma.

Problem nadal występuje?
    U mnie coś podobnego czasami (naprawdę bardzo rzadko) powoduje przeglądarka Opera. Wyłączę ją a w menadżerze zadań jest jej proces, który zjada mi 50% cpu a i czasami nawet więcej, procesu nie da się zakończyć jedynie pozostaje mi uruchomić ponownie system albo wylogować i się zalogować, jakiś błąd w operze mam nadzieje, że to poprawią w następnej wersji, ale może w chrome jest to samo? opera jest na silniku chrome, a widzę, że używasz chrome.
  • Poziom 7  
    Problem teraz najczęściej się pojawia kiedy coś oglądam (bez względu na to w jakiej rozdzielczośći) albo kiedy mam otwartą stronę typu tumblr, gdzie jest wyświetlane dużo grafik i gifów naraz, nawet jeśli to jedyna otwarta karta. Wszystkie wtyczki są poaktualizowane.
    Zmieniłam na próbę przeglądarkę na firefox, ale tam też ten problem występował.
  • Spec od komputerów
    Na screenie z PE widac, ze wiekszosc aktywnych procesow obciaza procesor, jezeli pracujesz z podlaczonym zasilaczem to nie jest to normalne.
  • Poziom 7  
    Co mi pozostaje?
  • Poziom 39  
    Chrome pobiera bardzo dużo procesora podczas oglądania filmów, we flashu. Ogólnie to najcięższa przeglądarka jaka istnieje i potrafi przymulić nawet nowe wydajne komputery. Zmień przeglądarkę np. na Operę mimo tego, że jest na tym samym silniku co chrome procesor obciąża dużo mniej. Zobaczysz różnicę, po testuj sobie.
    Doinstaluj też wtyczkę adblock do blokowania reklam.
    http://www.opera.com/pl
  • Poziom 7  
    Zainstalowałam. Dam znać wkrótce czy jest poprawa.
    Dziękuję bardzo za pomoc!

Niestety w Operze występują te same problemy co na Chrome.
    I z takim samym natężeniem.
  • Poziom 39  
    Chwilowe (sekundę czy dwie) użycie cpu 100% nie jest niczym nie normalnym.
    Może otwierasz strasznie dużo kart z ciężkimi stronami dla procesora, gdzie jest dużo flasha.
    Zazwyczaj jakie strony masz otworzone jednocześnie?
  • Poziom 7  
    No właśnie nie. Mam otwartą jedną kartę na której powiedzmy oglądam serial (video.tt, played.to, scs.pl). Poza tym nie mam nic włączonego (żadnego gg, drugiej przeglądarki, jakiejś innej aplikacji). Filmik zaczyna się ciąć, pauzuję, włączam managera zadań, żeby sprawdzić procesor i jest 100% i to 100% utrzymuje się bardzo długo, nawet około kilkudziesięciu sekund, po czym zaczyna się wahać w granicach 78%-100% przez kilka minut mimo, że na komputerze nic nie jest robione w tym czasie i nie spada poniżej tej wartości.

Kiedyś mogłam sobie pozwolić na wiele kart we flashu, bo laptop pracował normalnie, ale teraz już tak nie robię.

Jestem umówiona do informatyka na środę rano, zobaczymy co wyjdzie.
  • Poziom 39  
    U mnie jak oglądam filmy na onecie to mam także taki problem, ale taki urok chyba jest tej strony, na pełnym ekranie użycie cpu mi spada a na małym mam strasznie duże. Jak buforuje się film to także jest większe użycie cpu niż jak już przestanie.
    Zaraz sprawdzę u siebie jak mi te strony działają co wymieniłaś.
    Twój procesor to nie jest jakaś rakieta, więc też nie ma co od niego wymagać, mam podobnej wydajności do twojego (niewiele gorszy) i wiem, że na dzisiejsze czasy do internetu to jest minimum żeby w miarkę komfortowo pracować.

Dodano po 2 [minuty]:

U mnie na video.tt też nie jest lepiej jak u ciebie:
    Ta strona chyba taka poprostu jest.

Dodano po 5 [minuty]:

Na scs wygląda to lepiej:

Na video.tt nigdy nie spada mi poniżej 90%.
    played.to nie mam jak sprawdzić, bo trzeba konto założyć.

Dodano po 5 [minuty]:

Dla porównania Youtube w 1080p:

Tamte strony co podałaś, są strasznie ciężkie i raczej nic z tym nie zrobisz. Możesz porównywać użycie cpu na różnych przeglądarkach i wybrać najodpowiedniejszą jest jeszcze firefox, safari.
  • Poziom 7  
    Zrobię tak jak mówisz i potestuje różne odtwarzacze na różnych przeglądarkach.
    Dziękuję za radę :)

Aktualizacja:

laptop po czyszczeniu, podobno nie był zakurzony za bardzo.
    Znaleziono na nim kilka wirusów (niegroźnych), których nie wychwycił mój programy antywirusowy, posprawdzano dyski.
    Nie znaleziono żadnej przyczyny problemów z procesorem.

Pracuję na Operze i jak na razie wszystko działa w miarę płynnie.

Czasem włączam inne przeglądarki i na nich też wszystko działa poprawnie.
    Dziękuję wszystkim za pomoc:)