Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio 98 - Pilot otwiera, ale nie zamyka.

corso273 18 Maj 2014 17:12 6027 4
  • #1 18 Maj 2014 17:12
    corso273
    Poziom 6  

Witam,
    W mojej Clio II ph1 z r. 98 mam problem z zamykaniem drzwi przy użyciu pilota - otwieranie działa.
    Otóż kupiłem auto z zamontowanym sterownikiem centralnego zamka Digital Systems DS101
    Renault Clio 98 - Pilot otwiera, ale nie zamyka.
    Jest on podłączony w taki o to sposób:
    Renault Clio 98 - Pilot otwiera, ale nie zamyka. Renault Clio 98 - Pilot otwiera, ale nie zamyka.

Wraz z nim dostałem taki o to pilot

Renault Clio 98 - Pilot otwiera, ale nie zamyka. Renault Clio 98 - Pilot otwiera, ale nie zamyka.

I sprawa wygląda tak, że na początku (jeszcze pół roku temu) pilot czasami zamykał (chyba dzięki Polskiej infrastrukturze - dziury).
    Pomyślałem, że skoro jak wjeżdżam w dziurę i zamykanie zaczyna działać - to może: kabelek przetarty, wtyk ma luz, albo coś ze sterownikiem (no bo przecież otwiera to czemu nie zamyka? to w niego popukam - ale nic nie dało).
    Dodatkowo mogę powiedzieć, że z środkowej konsoli przycisk zamykania i otwierania działa bez zarzutu.
    Próbowałem już:
    1)Kodować pilot trzymając 6 sec przycisk zamykania na konsoli a następnie wklikując trzykrotnie przycisk zamykania na pilocie - i nic
    2)Wyjąłem bezpiecznik odpowiadający za centralny i go przeczyściłem - i nic
    3)Sprawdziłem mniej więcej kable - dużo kabli było lutowanych przez wcześniejszych użytkowników więc są w dużej mierze zaizolowane taśmą termo
    4)Otwierałem sam sterownik (ten niebieski) - ale nie widzę nic, co mogło by oznaczać, że coś w środku się zużyło.
    5)Próbowałem zamykać dwoma pilotami obydwa dają mierny skutek

Podczas otwierania - wszystko jest O.K , podczas próby zamykania - słychać tylko przeskakiwanie w sterowniku - takie KLIKNIĘCIE -> w samych drzwiach zamek ani drgnie.(a na samym początku jeszcze sie czasami zdazylo ze zamknely sie i w zamku przeskakiwało - ale od momentu jak zrobiłem zwarcie w zapalniczce i bezpiecznik radiowy wywaliło - to już nawet nie klika w zamkach)

Co mi doradzicie?(nie sprawdzałem jeszcze tylko kostki w stacyjce - ale nie wiem czy to ma związek, a w samym przekaźniku nie wiem co mógłbym sprawdzić)

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 18 Maj 2014 22:24
    Neo-k
    Poziom 11  

Witam
    w tym zamku zamykani-otwieranie odbywa się przez zmianę biegunowości na siłownikach .
    prawdopodobnie padnięty jest jeden z przekaźników sterownika (brak styku). W załączniku jest schemat .przeanalizuj rysunek 7

0
  • #3 19 Maj 2014 07:22
    corso273
    Poziom 6  

Dzięki za schemat i za radę.

Sprawdzę to tylko jak znajdę czas ! :) A teraz wracam do pracy.

0
  • #4 19 Maj 2014 17:36
    corso273
    Poziom 6  

Neo-k napisał:
    Witam
    w tym zamku zamykani-otwieranie odbywa się przez zmianę biegunowości na siłownikach .
    prawdopodobnie padnięty jest jeden z przekaźników sterownika (brak styku). W załączniku jest schemat .przeanalizuj rysunek 7

Poniżej screen z całą płytką sterowniczą i dwoma przekaźnikami.

Wszystkie luty z pod przekaźników poprawie delikatnie

1
  • #5 19 Maj 2014 20:44
    corso273
    Poziom 6  

poprawilem luty stykow ale tak czy inaczej okazalo sie, ze jeden z kabli idacych do sterownika byl przerwany.

Pozdrawiam!

0