Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie tabletu do wzmacniacza przez wyj. słuchawkowe. Czym sterować?

tomaszhod 18 Maj 2014 18:45 5586 13
  • #1 18 Maj 2014 18:45
    tomaszhod
    Poziom 9  

Witam. Pytanie banalne ale problem poważny. Posiadam Tableta Kiano Dual pro 10.
    Wyjście słuchawkowe działa tylko przy fabrycznych słuchawkach. Kiedy podłączam go do miksera audio nie wykrywa podłączonego sprzętu i gra na swoich głośnikach. Spróbowałem też na dużych słuchawkach i też nic. Prawdopodobnie system musi wykryć impedancję słuchawek. Pytanie czy istnieje jakaś apka która ten problem ominie? Pozwoli na niezależne sterowanie głośnością słuchawek i głośników? lub choćby programowo da się przełączać między głośnikami a wyjściem słuchawkowym bez podłączonych słuchawek?

0 13
  • #2 20 Maj 2014 16:57
    Pontikos
    Poziom 38  

Nie sadzę że to jest alikacja wykrywająca impedancje - przecież możesz dobrać słuchawki o impedancji takiej samej i porównać.

Skoro efekt zależy od fizycznie podłączonych słuchawek, najprościej zlikwidować go tam, gdzie powstał - fizycznie.

IMHO, jest to jakaś zworka pomiedzy pinami, lub rezystor różnicowy (a nie impedancja) we wtyczce, jak w ładowarkach niektórych Garmina. Na początek
    1. pomierz opory na pinach oryginalnych słuchawek
    2. posprawdzaj na zwarcie poniżej 200 Ohm styki słuchawek

1
  • #3 21 Maj 2014 09:53
    tomaszhod
    Poziom 9  

Słuchawki są takie same jak od telefonu. Wytczka tak wąska, że nie sądzę aby tam było cokolwiek. Zresztą wygląda to tak. Podłączam kabel jack - 2 chinche i nic, włączam na chwilę słuchawki, wyłącza sie głośnik taba, grają słuchawki i w czasie odtwarzania muzy podłączam znów jacka i gra wzmacniacz do czasu zakończenia piosenki. Przy następnej znów trzeba powtórzyć operację z przełączaniem kabla na słuchawki. Nie mam innych sł aby coś posprawdzać mam jeszcze duże (bezprzewodowe z Lidla ale można je podłączyć jack, jack) ale na nich też nie działa.
    Musi być jakiś programik umożliwiający włączenie wyj sł na stałe.

0
  • #4 21 Maj 2014 15:36
    Pontikos
    Poziom 38  

Ale pomierzyć, to się Tobie nie chciało.
    Wiec sobie gdybaj i domniemywaj, jak wielki musi być rezystor korygujący, aby nie zmieścił się we wtyczce.

-1
  • #5 21 Maj 2014 16:56
    phantom48
    Poziom 27  

Tablet jest przystosowany do współpracy ze słuchawkami typu piezzo , lub posiadającymi jeszcze wbudowana elektronikę, Prawdopodobnie zastosowanie jakiegoś rozdzielacza i jednoczesne podłączenie słuchawek i wzmacniacza mogło by coś dać, a czy by tak było należało by sprawdzić.

0
  • #6 22 Maj 2014 22:31
    tomaszhod
    Poziom 9  

Problem jest jeszcze jeden. Oryginalne słuchawki to gdzieś zapodziałem a na 2 innych sprawdzałem i nie działa. Z tego co pamiętam to mierzyłem słuchawki i miały chyba 35 Ohm. Próbowałem zrobić nawet transformatorek głośnikowy z filtrów od tepsy ale niestety działało tylko mono i był duży spadek sygnału. Kiedyś znalazłem na youtube filmik instruktażowy i gościu pokazywał tam apkę do załączania słuchawek ale już tego nie mogę znaleźć i nazwy też nie pamiętam.

0
  • #7 22 Maj 2014 23:08
    phantom48
    Poziom 27  

Taki tablet nie ma mechanicznego przełącznika słuchawki /głośnik tylko z chwilą podłączenia słuchawek wykrywa je prawdopodobnie po rezystancji i wówczas następuje przełączenie.Być może są jakieś softy co powodują przełączanie bez fizycznej obecności słuchawek, więc pozostaje ci tylko szukanie a Google jest ponoć wszystko.

0
  • #8 23 Maj 2014 03:50
    chrust58
    Poziom 17  

Może jest podobnie jak w telefonie - myPhone 8810 -,musi być pewna rezystancja,jak wspomniano wyżej.U mnie dałem 10k na kanał (przełączanie działa do 15k),tak jak na obrazku.Używam go jako odtwarzacza MP3 do wzmacniacza,jedyna dobra rzecz w tym telefonie.

Podłaczenie tabletu do wzmacniacza przez wyj. słuchawkowe. Czym sterować?

0
  • #11 09 Lis 2015 17:33
    BLM_BDG
    Poziom 10  

Witam,
    czy udało się rozwiązać problem?
    Mam identyczną sytuację.. gdy podłączam zwykłe słuchawki stereo tablet przełącza na nie dźwięk. Gdy podłączę wzmacniacz na przejściówce jack-RCA dalej gra głośnik w tablecie.

0
  • #12 25 Lut 2016 20:53
    tomaszhod
    Poziom 9  

Trochę czasu minęło i widzę że cięgle brak odpowiedzi. W tym czasie sprawdzałem różne apki i nic. Jedyne rozwiązanie to głośnik stereo bluetooth i z niego wyjście na audio.

0
  • #13 26 Lut 2016 14:24
    BLM_BDG
    Poziom 10  

Jest tez mozliwosc zlutowania malego adaptera z rezystorem. Dziala, pan w elektronicznym sprzedal patent. Ja finalnie uzylem adaptera stereo -> 5.1.

0
  • #14 28 Sty 2017 08:36
    tomaszhod
    Poziom 9  

Problem rozwiązany. Sprzedaję tableta. Rezystory nic nie dały, nie działa też na innych słuchawkach. Może przez te próby szlag trafił wyjście sł. Jedyna działająca opcja to gł. Bloutouch I z niego wyjście jackiem.

0
  Szukaj w 5mln produktów