Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W220 S400 CDI - Nie reaguje na klucz , kartę ...

SHAKAL128 18 May 2014 19:03 3606 6
    SHAKAL128
    Level 10  
    Witam. Mercedes W220 2002 Rok s400 cdi. Problem polega na tym, że po roku postoju auto nie reaguje w ogóle na klucz czy kartę. Z całego wnętrza działają tylko radio, el. fotele i nic więcej. Nawet światła w suficie nie ma. Skrzynia biegów jest zablokowana na P, a blokada kierownicy nie działa. W przypadku próby uruchomienia bez kluczyka z karty keyless wyświetla komunikat, że nie odczytano karty. Przez rok akumulator się doszczętnie wyładował . Wszystkie bezpieczniki sprawdzone. Po włożeniu klucza do stacyjki nie odblokowywuje się ona, ale po wyciągnięciu klucza włączają się światła awaryjne i świecą aż do momentu odpięcia akumulatora. W czym tkwi problem?
    jokerro
    Level 34  
    Zawiezc auto laweta do elektronika.Niewidze innej mozliwosci naprawy tego samochodu.
    SHAKAL128
    Level 10  
    Po dłuższych zmaganiach auto odpaliło wszystko wydaje się działać poza jednym problemem , mianowicie świeci się kontrolka od ABS na głównym wyświetlaczu wyświetla " ESP Display Malfunction visit workshop" a testerem diagnostycznym nie idzie się podpiąć pod sterownik od bas/esp . Jakieś pomysły ? PS : sterownik podmieniony o identycznych numerach ale i tak brak komunikacji .
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Sterownik podmieniony... Po co? Nie lepiej było sprawdzić zasilania i komunikację oscyloskopem?
    SHAKAL128
    Level 10  
    co do błędów to są następujące
    w silniku : P2310 CAN: usterka komunikacji ze sterownikiem trakcji TCS
    w skrzyni: P1876 Obroty koła z systemu trakcji nie są dostępne na szynie CAN

Co do sterownika trakcji podmieniłem go ponieważ miałem drugi zapasowy o takich samych numerach .
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To teraz należy naprawić CAN. Tak jak podejrzewałem. Sądzę, że to jednak praca dla fachowca.
    SHAKAL128
    Level 10  
    Problem tkwił w skrzynce bezpieczników . Uprzedni elektryk pozamieniał pozycjami podłączenia kabli bezpieczników . Generalnie wszystko działało ale napięcie było niższe stąd też wariujący abs i esp .