Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja efektu gitarowego "blues breaker"

18 Maj 2014 20:14 882 5
  • Poziom 7  
    Witam. Temat wrzucam na dział audio, bo wydaje mi się najbardziej zbliżony tematyką do mojego problemu. Od jakiegoś czasu montuję własną gitarę DIY. Co do orginalnej elektroniki nie mam problemów, aczkolwiek wpadłem ostatnio na ciekawy pomysł. Chciałbym dodać z tyłu klapę, za którą ma się znaleźć efekt gitarowy blues breaker. Znalazłem jego schemat na stronie http://webbox.w.interia.pl/bluesbreaker.html i zacząłem planować jego modyfikacje, lecz po wpatrywaniu się w niego nie rozumiem kilku rzeczy. Wiem, że na środku na górze znajduje się włącznik tak, aby sygnał był niezmieniony lub przetworzony przez efekt. Mam zamiar wyprowadzić przełącznik i trzy potencjometry na lico gitary, ale nie chcę używać jakichś innych przełączników tylko zwykły dwupozycyjny. Tu następuje moje pytanie: jak tą konstrukcję przerobić tak, aby użyć przełącznika dwupozycyjnego i żeby było tylko jedno wejście jack, a sygnał na przetworzony załączał włąsnie przełącznik? Jakich potencjometrów użyć?
    Modyfikacja efektu gitarowego "blues breaker"
    Bardzo proszę o pomoc gdyż sam sobie chyba nie poradzę.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    korangurek napisał:
    Jak tą konstrukcję przerobić tak, aby użyć przełącznika dwupozycyjnego i żeby było tylko jedno wejście jack a sygnał na przetworzony załączał włąsnie przełącznik? Jakich potencjometrów użyć?

Przecież przełącznik namalowany na rysunku jest dwupozycyjny, więc w czym problem?
    Z gniazda wejściowego możesz zrezygnować i podłączyć sygnał bezpośrednio z przetworników.
    Postaraj się o schemat ideowy, tam powinny być podane wartości potencjometrów.
  • Poziom 7  
    AnTech dzięki za poradę.Niestety ze schematem ideowym będzie raczej problem.Da się to jakoś obliczyć?Czy jeżeli dam np 500KOhm to wystarczy?
  • Poziom 31  
    Nie ma schematu to go sobie zrysuj z płytki posiłkując się podobnymi układami. Czasami to jedyne wyjście, a układ jest dość prosty.
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc temat do zamknięcia.