Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prąd żarzenia kineskopu - gdzie mierzyć?

14 Kwi 2005 16:44 1573 6
 • Poziom 19  
  Gdzie mierzyć prąd zarzenia kineskopu? Mam zmierzyć prąd zarzenia w Grundigu- CUC 1880.Z pomiaru wynika,ze napięcie bezposrednio wychodzące z trafa jest idealne - 6,3 V ale po drodze do kineskopu jest jeszcze opornik 1,5 Ohma i napięcie nieznacznie spada do 6,1-6,2V na pinie podstawki kineskopu.Co robić: zostawić jak jest, zmniejszyć opornik maksymalnie czy zastąpić go zworą? W telewizorze siedzi kineskop Toshiby A76.
 • Poziom 21  
  Juz to zrobiles .Jesli spadek na oporniku jest 0,15 V rezystor 1,5Ω to prad zarzenia jest 100mA.
 • Poziom 31  
  Witaj,napięcie mierzymy na pinach podstawki kineskopu miernikiem wartosci skutecznej i ma wynosić 6,3V ,napięcie jest zależne od zasilania lini +B i najpierw sprawdz to napięcie , a póżniej ewentualnie skoryguj rezystor .POzdr
 • Poziom 19  
  Napięcie B+ jest prawie idealne 160,5 V ( plan 161,0V) i manewru na jakkąkolwiek korektę opornikiem nie ma miejsca - tylko zwora.Wstawilem opornik poniżej 1 ohma i żarzenie jest ok. 6,2 V.
 • Poziom 33  
  Witam.
  Napięcie żarzenia 6,2V należy uznać za ok,producenci kineskopów podają napięcie: 6,3Vz niewielką tolerancją.W twoim przypadku dałbym sobie z tym spokój,należy uznać,że jest poprawnie,pozatym pomiar zależy od jakości miernika,niektóre udają,że mierzą wartość skuteczną napięcia żarzenia.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 39  
  Nie napisałeś czym dokonujesz tych pomiarów. W zasadzie mierniki uniwersalne nie bardzo się do tego nadają Z tego powodu są stsowane specjalistyczne urządzenia. Prąd żarzenia charakteryzuje się częstością 15kHz lub więcej.
 • Poziom 19  
  Pomiaru dokonywalem przyrzadem , który zrobilem sam wg wskazań "SE" nr 1/2004 str.38. Dokonywałem sprawdzajacych pomiarow na fabrycznie ustawianych telewizorach ( tych nieco starszych, solidniejszych) i to dobrze wskazuje.Koniec tematu!