Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Media Center - szukam pomysłu

18 May 2014 22:45 1677 7
 • Level 7  
  Witam,

  szukam pomysłu na konfigurację/rozbudowę domowego Media Center.
  Mam PS3 podłączone do projektora 720p (HDMI) i analogowo do wieży CD.

  Chciałbym:
  - mieć dostęp do TVNPlayera (Sony ostatnio wyłączyło tę usługę w PS) ewentualnie innych ciekawych streamingów (PRIORYTET)
  - podpiąć dysk zewnętrzny w charakterze serwera plików
  - oglądać TV cyfrową naziemną

  Na razie do TVNPlayera muszę podłączać laptopa (WiFi, bez HDMI), co jest nieco upier... khem khem męczące.
  Dlatego zastanawiam się nad jakimś wygodniejszym rozwiązaniem. Przyglądałem się:
  - androidowym Smart Boxom (Overmax Homebox, Evolveo Smart TV Box, VenBOX iTV21) - można podpiąć na stałe ale nie wiem co ze stabilnością
  - xbmc na laptopie - zostaje problem każdorazowego podpinania

  A może lepiej wybrać raspberry pi albo taniego barebone? Albo da się wykorzystać potencjał PS3?

  Pomóżcie, pls
  Do you have a problem with Raspberry? Ask question. Visit our forum Raspberry.
 • Level 7  
  Dzięki za trop - sprawdzony, ale...
  ... do wymagań dorzucam jeszcze WiFi - akurat gniazdko sieciowe mam daleko od salonu więc ciągnięcie kabla byłoby problematyczne.
 • Level 7  
  OK, patrzyłem na te małe dongle-gwizdki ale nie znalazłem takiego z wyjściem analogowym audio - u mnie to konieczność bo, jak pisałem, sygnał audio trafia do wieży kablem chinch/2 jacki...
 • Level 1  
  Wredzin, jak z perspektywy 2 miesięcy oceniasz zakup venboxa itv21 - poza tymi sprawami "dżwiękowymi"? Jesteś chyba jedynym użytkownikiem tego sprzętu na forum.

  Jak jakość obrazu telewizyjnego, wyszukiwanie kanałów, przełączanie między kanałami (nie czeka się zbyt długo?), odtwarzanie plików multimedialnych (odtwarza jakieś MKV i inne formaty?), skype i przeglądanie internetu (rozumiem że trzeba dokupić klawiaturę i myszkę - czy wystarcza pilot do obsługi) - i czy nie ma problemów znanych z Xenica (samoczynne włączanie się wyłączonego sprzętu i softy od producenta, które naprawiają błedy a psują to co działało)? Dla mnie miałby to być głównie tuner DVB-t, youtube i skype.
 • Level 7  
  Boxing12,
  akurat idealnie się rozmijamy jeśli chodzi o zastosowania sprzętu, ja używam VebBoxa głównie jako platformy dla XBMC (playery online, zdjęcia, filmy). Do tych zastosowań - dla mnie strzał w dziewiątkę :) bo się ostatnio wtyczka Telewizja Polska coś kaszani. Ale streaming w HD (TVNPlayer) wygląda OK.
  - tunera na razie nie podłączyłem do zewnętrznej anteny (jakieś problemy z gniazdkiem), więc się nie wypowiem co do jakości TV. Z tego co widzę (aplikacja do TV włącza się w autostarcie) to jest spora bezwładność aplikacji/sprzętu - żeby przejść do pozostałych aplikacji trzeba trochę poczekać i poklikać.
  - internet OK, ja przeglądam na Operze więc jestem zadowolony
  - pilot słabo sobie radzi z obsługą interfejsu - od razu polecam myszkę lub klawiaturę bezprzewodową. U mnie na pilocie występuje znane skądinąd zjawisko dwukliku - raz nacisnę przycisk - zero reakcji, po powtórnym naciśnięciu mam dwukrotną akcję.
  - firmware nie ruszałem, wygląda mi na kwietniową aktualizację z Xenica - poznaję po tym że się box włączał sam co 24h ;) Problem rozwiązała listwa zasilająca, którą włączam jak chcę uruchomić boxa :)

  Ogólnie urządzenie działa i da się coś z niego wycisnąć, nie jest to Apple, raczej dla pasjonatów grzebania.