Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery do TV - 3xCinch

bearq 19 Maj 2014 06:16 903 4
  • #1 19 Maj 2014 06:16
    bearq
    Poziom 35  

Witam wszystkich,

mam dość dręczące mnie pytanie odnoście podłączenia kamery do TV. Chodzi dokładnie o to że kamera podłączona jest do TV za pomocą kabli jack>3xcinch. Problemu by nie było gdyby nie fakt że odległość pomiędzy odbiornikami będzie wynosiła około 30m i boję się że kabel o takiej długości będzie miał za dużą rezystancję przez co będzie zbyt wysoki spadek napięcia. Kabel byłby wykonany ze skrętki czyli kabla sieciowego ekranowanego.

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Maj 2014 08:23
    Olek II
    Moderator

Podaj symbol kamery. Jeśli to jest mała kamerka zasilana 12 V, to prąd pobierany jest ok. 70-100 mA. Na skrętce, ok. 30 m nie będzie znaczącego spadku napięcia.

0
  • #3 19 Maj 2014 11:10
    bearq
    Poziom 35  

Jest to Panasonic SDR-H80. Według obliczeń dla kabla 30m przy grubości 0,5mm i prądzie 100mA spadek napięcia wyniesie aż 0,55V a z tego co wyczytałem na wyjsciu napięcie powinno oscylować w granicach 1V. Myślałem również o zastąpieniu skrętki koncentrykiem. W takim przypadku mam rozumieć że najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w jakiś wzmacniacz sygnału video.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Maj 2014 12:51
    Olek II
    Moderator

bearq napisał:
    z tego co wyczytałem na wyjsciu napięcie powinno oscylować w granicach 1V.

Tak, ale napięcie wizji na wyjściu kamery ma ok 1 V. Napięcie zasilania to inna bajka.

Nie trzeba żadnych wzmacniaczy, kamera będzie pracować poprawnie.

0
  • #5 20 Maj 2014 03:39
    bearq
    Poziom 35  

Dzięki wielkie poleciały lapki w górę.

0