Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault clio II - Wibracje podczas hamowania

j2me 19 May 2014 07:28 1704 4
    j2me
    Level 10  
    Witam
    Jakiś czas temu kupiłem używanego renault clio II po pierwszym lifcie czyli według nomenklatury renault faza 2 i jest z nim taki problem, że podczas hamowania przy prędkości powyżej 75km/h mam dość spore wibracje najbardziej odczuwalne oczywiście na kierownicy ale w sumie to trzepie całym samochodem. Ostatnio się zmobilizowałem i pojechałem na stację diagnostyczną aby ustalić w czym problem, bo wcześniej oczywiście poczytałem w sieci o ewentualnych przyczynach i najczęściej pojawiały się tarcze hamulcowe, owe opinie potwierdził pan ze stacji diagnostycznej na podstawie wykresów z tych urządzeń pomiarowych którymi tam dysponują (oczywiście nie mierzył samych tarcz tylko na podstawie oporów podczas hamowania tak dla jasności). I tutaj pojawiły się moje wątpliwości czy to na pewno jest przyczyna bo sprzedający mówił, że tarcze i klocki są nowe (co od razu powinno wzbudzić moje podejrzenia dlaczego zostały wymienione bo w dobroć ludzką jakoś nie wierzę) i po zauważeniu tego problemu rozkręciliśmy z kolegą zaciski tych tarcz i rzeczywiście zarówno tarcze jak i klocki wyglądały na nowe. Teraz pytanie, czy bez namysłu kupować nowe tarcze i klocki i wymieniać w nadziei, że to coś pomoże czy sprawdzić coś innego?

Dodam, że samochód prowadzi się normalnie tzn nie ściąga w żadną ze stron nawet podczas tych wibracji.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Kacpers96
    Level 12  
    Miałem taką sytuacje, prawie nowe tarcze nie wierzyłem że to może być to lecz w końcu je kupiłem i przestało trząść. A diagnoz było wiele to beznadziejne opony, albo źle wyważone, lub pogiołem je na myjni.
    j2me
    Level 10  
    OK jeżeli wszyscy zgodnym chórem mówią, że to tarcze to je wymienię tylko teraz pozostaje pytanie jakiej firmy kupić aby nie było podobnych problemów? Oczywiście cena w granicach rozsądku ;-)
    elemen_th
    Level 29  
    Nie oszczędzaj na hamulcach nigdy bo Ci 3m krótszej drogi hamowania mogą uratować życie.
    Za 200zł masz sprawdzony komplet brembo + klocki ferodo, to nie są kosmiczne pieniądze a wymienisz zestaw i jesteś pewien, że się zatrzymasz. Nie wiadomo co kto tam zamontował, może jakiś HART czy inny taki podobny.