Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault clio II - Wibracje podczas hamowania

j2me 19 Maj 2014 07:28 1038 4
  • #1 19 Maj 2014 07:28
    j2me
    Poziom 9  

Witam
    Jakiś czas temu kupiłem używanego renault clio II po pierwszym lifcie czyli według nomenklatury renault faza 2 i jest z nim taki problem, że podczas hamowania przy prędkości powyżej 75km/h mam dość spore wibracje najbardziej odczuwalne oczywiście na kierownicy ale w sumie to trzepie całym samochodem. Ostatnio się zmobilizowałem i pojechałem na stację diagnostyczną aby ustalić w czym problem, bo wcześniej oczywiście poczytałem w sieci o ewentualnych przyczynach i najczęściej pojawiały się tarcze hamulcowe, owe opinie potwierdził pan ze stacji diagnostycznej na podstawie wykresów z tych urządzeń pomiarowych którymi tam dysponują (oczywiście nie mierzył samych tarcz tylko na podstawie oporów podczas hamowania tak dla jasności). I tutaj pojawiły się moje wątpliwości czy to na pewno jest przyczyna bo sprzedający mówił, że tarcze i klocki są nowe (co od razu powinno wzbudzić moje podejrzenia dlaczego zostały wymienione bo w dobroć ludzką jakoś nie wierzę) i po zauważeniu tego problemu rozkręciliśmy z kolegą zaciski tych tarcz i rzeczywiście zarówno tarcze jak i klocki wyglądały na nowe. Teraz pytanie, czy bez namysłu kupować nowe tarcze i klocki i wymieniać w nadziei, że to coś pomoże czy sprawdzić coś innego?

Dodam, że samochód prowadzi się normalnie tzn nie ściąga w żadną ze stron nawet podczas tych wibracji.

0 4
  • #2 19 Maj 2014 07:39
    Kacpers96
    Poziom 10  

Miałem taką sytuacje, prawie nowe tarcze nie wierzyłem że to może być to lecz w końcu je kupiłem i przestało trząść. A diagnoz było wiele to beznadziejne opony, albo źle wyważone, lub pogiołem je na myjni.

0
  • #4 19 Maj 2014 23:07
    j2me
    Poziom 9  

OK jeżeli wszyscy zgodnym chórem mówią, że to tarcze to je wymienię tylko teraz pozostaje pytanie jakiej firmy kupić aby nie było podobnych problemów? Oczywiście cena w granicach rozsądku ;-)

0
  • #5 20 Maj 2014 10:49
    elemen_th
    Poziom 29  

Nie oszczędzaj na hamulcach nigdy bo Ci 3m krótszej drogi hamowania mogą uratować życie.
    Za 200zł masz sprawdzony komplet brembo + klocki ferodo, to nie są kosmiczne pieniądze a wymienisz zestaw i jesteś pewien, że się zatrzymasz. Nie wiadomo co kto tam zamontował, może jakiś HART czy inny taki podobny.

0