Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT10120W - Pralka Electrolux EWT10120W łożysko

ctrl_shift 19 Maj 2014 10:24 3594 6
  • #1 19 Maj 2014 10:24
    ctrl_shift
    Poziom 8  

Witam,
    mam taki problem z pralką, sytuacja dokładnie taka sama jak 3 lata temu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1870712.html
    v-ring (tak to się chyba nazywa) się przetarł -> łożysko się zatarło
    chcę kupić nowe łożysko i mam takie pytania:
    1. prawe czy lewe? to się ocenia patrząc na pralkę od przodu?
    2. element bębna po którym ślizga się v-ring jest trochę skorodowany, i wydaje mi się że jak założę v-ring w takim stanie to szybko się zużyje. Co z tym zrobić? może przeszlifować jakoś? drobnym papierem ściernym (tam jest trudny dostęp...)?

0 6
  • Pomocny post
    #2 19 Maj 2014 22:34
    viiking
    Poziom 25  

Nie prawe lub lewe tylko bierne i czynne(zdawcze), bierne to to gdzie nie ma koła pasowego a czynne to z kołem pasowym. Jeśli wyciera się V-ring to trzeba wymienić również oś bębna z flanszą tylko nie wiem jak jest z dostępnością.

1
  • #3 20 Maj 2014 09:32
    ctrl_shift
    Poziom 8  

dzięki za odpowiedź, ale w sklepach z tego co widzę używają prawe/lewe a nie czynne/bierne

1
  • Pomocny post
    #4 20 Maj 2014 17:29
    skryn
    Admin grupy AGD

ctrl_shift napisał:
    dzięki za odpowiedź, ale w sklepach z tego co widzę używają prawe/lewe a nie czynne/bierne

Dokładnie. Prawe, to te, co wkręca się w prawą stronę, a lewe, to te, które wkręca się w lewą stronę.
    Tak samo, jeśli chodzi o prawy i lewy gwint zwykłej śruby - analogia... :)

1
  • #5 21 Maj 2014 10:25
    ctrl_shift
    Poziom 8  

ok dzięki :)
    pomijam dostępność części, czy wymiana osi bębna z flanszą jest jakoś skomplikowana? ew. była by jakaś możliwość regeneracji np. gdyby nie dało się dokupić?

2
  • Pomocny post
    #6 21 Maj 2014 19:39
    skryn
    Admin grupy AGD

ctrl_shift napisał:
    czy wymiana osi bębna z flanszą jest jakoś skomplikowana?

Bardzo skomplikowana, ponieważ musiałbyś rozcinać zbiornik do tego typu operacji.
    W tym górnowsadzie równa się to z "mission impossible"...:)

1
  • #7 05 Cze 2014 15:28
    ctrl_shift
    Poziom 8  

no nic, przeszlifowałem ręcznie i założyłem nowe łożysko, zobaczymy ile pociągnie, dzięki za pomoc :)

1