Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elmark
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Designjet 500 - Na wyświetlaczu rysunek plotera z przekreśloną prawą stroną

tommi129 19 Maj 2014 10:26 1500 2
  • #1 19 Maj 2014 10:26
    tommi129
    Poziom 10  

Po włączeniu plotera Hp C7770F Design 500+ pojawia się na ekranie rysunek z przekreśloną prawą stroną. Przeszukałem całą serwisówkę, szukałem w internecie i nie znalazłem odpowiedzi. Nie spotkałem się do tej pory z czymś takim. Ksero potrafi się czasami włączyć poprawnie, liczniki zużycia ok, service station ok. Dopiero będę szukał uszkodzenia ale może ktoś już coś takiego widział i trochę mnie nakieruje. Po pojawieniu się tego obrazka nic się nie dzieje, nie panel sterowania.

0 2
  • Elmark
  • #2 19 Maj 2014 10:51
    e2e4
    Poziom 18  

Dzień dobry.
    Czy podczas uruchomienia pasek postępu dociera do swojego końca?
    A czy jest dostęp do error log?
    Co w nim jest napisane?

Pozdrawiam,
    e2e4.

0
  • Elmark
  • #3 19 Maj 2014 14:23
    tommi129
    Poziom 10  

e2e4 napisał:
    Dzień dobry.
    Co w nim jest napisane?

Pozdrawiam,
    e2e4.

Pasek pojawia się na sekundę, gaśnie i pojawia się obrazek plotera z migającym krzyżykiem po prawej stronie.
    Czasami działa wejście Up+Enter+ kabel. Miga LED zasilania jak gdyby był firmware error. Jak mi się udało włączyć ploter to sprawdziłem error log i nie ma żadnych nowych błędów. Był Axis usage 103% ale zrobiłem tylko reset bez wymiany. Nie pomogło. W karetce sprawdziłem łączówki i pasma. Zrobię upgrade firmware i zobaczę czy pomoże. Jeszcze nie sprawdziłem ledów na formaterze. Może ktoś miał taki przypadek ? Nie mam w tej chwili na podmianę płyty elektroniki ani zasilacza... Napiecia zasilania są ok.

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

tommi129 napisał:
    e2e4 napisał:
    Dzień dobry.
    Co w nim jest napisane?

Pozdrawiam,
    e2e4.

Pasek pojawia się na sekundę, gaśnie i pojawia się obrazek plotera z migającym krzyżykiem po prawej stronie.
    Czasami działa wejście Up+Enter+ kabel. Miga LED zasilania jak gdyby był firmware error. Jak mi się udało włączyć ploter to sprawdziłem error log i nie ma żadnych nowych błędów. Był Axis usage 103% ale zrobiłem tylko reset bez wymiany. Nie pomogło. W karetce sprawdziłem łączówki i pasma. Zrobię upgrade firmware i zobaczę czy pomoże. Jeszcze nie sprawdziłem ledów na formaterze. Może ktoś miał taki przypadek ? Nie mam w tej chwili na podmianę płyty elektroniki ani zasilacza... Napiecia zasilania są ok.

Problem rozwiązany. Okazało się, że pomogł upgrade firmware z wersji A.03.03 na A.04.02. Dziwne to było uszkodzenie gdyż ploter się sporadycznie dawał uruchomić a nie było żadnych błędów w logu.
    Zamykam temat

0