Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafopowielacz

09 Kwi 2002 08:38 2576 9
  • Poziom 15  
    Poszukuje nazwy orginału lub zamiennika trafopowielacza z TV TELEFUNKEN CHASSIS 618A.
    Ewentualnie jak by ktoś miał schemat do tego
    telewizora.
    Oznaczenie na płycie trafa to LL53.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Stary problem jak 618A. Jest kilka wersji z różnymi trafami w zależności jakie scalaki masz na chassis -szukaj sklepu z fachowym doradztwem.
  • Poziom 19  
    fachman :smile: aleś ty niedobry !

Miałeś koledze jeszcze go zdalnie naprawić, a ty wysyłasz do sklepów. :sad:
  • Poziom 11  
    Są dwa typy stosowane w tym chassis.
    AT119/27/07 oraz AT110/27/17.
    Według firmy NORTH oba to FAT3834
    Według firmy ASWO AT110/27/07 to HR7311
    natomiastAT110/27/17 to HR7317
  • Poziom 11  
    Przepraszam, pomyłka. Tam gdzie pisze
    AT119/..... jest żle. Powinno być AT110/... .
  • Poziom 15  
    Dziękuje za pomoc.
    Dostałem instrukcje serwisową i jest to model AT110/27/17 czyli HR7317.
  • Poziom 12  
    tyle ze moja serwisowka jest prawie nieczytelna
    widac schemat ale poczytac to chyba archeologa by trzeba zatrudnic
    pamietam historie zamiennikow i jedno trafo poszlo w kosmos po 2 godzinach potem wziolem zamiennik TF 1020 tyle ze nie mam juz oryginalu a szukanie zamiennika do zamiennika moze skonczyc sie kolejnym dymem w chacie :) telefunken chassis 618(dalej brak nalepki)
    palcolor P 560 CV 28" TXT data ostatniej naprawy luty 1997 :)
    Wymiana samego trafa może nie przynieść pożądanego efektu.
    Razem z trafem linii wymienia się Bledder typ HSPK ...
    Prawdopodobnie przez niego uszkadza się transformator.
    Jakiś czas temu dużo pisałem o problemie DST firmy Diemen w tych chassis.
  • Poziom 12  
    szczerze powiedziawszy to nie bardzo wiem gdzie tego szukac /odszyfrowac - bledder/ moze nie warto naprawiac juz tego otvc ?
    poprostu wpasc do sklepu i kupic cos do 1500 zl (28" zeby swiecilo cos po chacie - przyzwyczajenie do wielkosci ekranu ) a tanie bo max 3 h w miesiacu dopadam tv czasami nawet nie to jednak ten tv mi sie podobal chodzby ze wzgledu na znosny dzwiek zreszta sam nie wiem dlaczego jeszcze :)
    Bledder to przewód WN łączący trafo linii z anodą kineskopu.
    Na tym przewodzie znajduje się rezystor (taka podłóżna kostka z której wychodzi dodatkowy przewód do potencjometru ostrości). Są dwa rodzaje tych bledderów, tj 1. wykonane w postaci dzielnika napięcia 25 kV, 2. z rezystorem szeregowym w kierunku potencjometru ostrości.
    Różnią się one tym że pierwszy z nich (ten z dzielnikiem) ma odsłonięte kawałek ekranu z możliwością podłączenia do masy TV. Ten drugi jest cały izolowany i nie podłącza się go do masy.
    Symbole tych przewodów/bledderów: HSPK08 i HSPK09. Nie pamiętam który jest który ale napewno to te.

I jeszcze jedno. Z tymi przewodami może pracować odpowiedni dla niego transformator - DST.
    Piszę to z własnego doświadczenia z tymi chassis. Choć nie ukrywam że bardzo fajnie się je naprawia mimo tylu problemów.

Ważne jest gdzie zaopatrujesz się w części - fachowe doradztwo.
    Mnie dużo pomogli w Inter Chipie www.Inter-Chip.pl. I na dzień dzisiejszy uważam ich za najlepszych.

I na koniec niestety zła wiadomość.
    Otóż takie informacje znajdują się w trudno dostępnych katalogach, np Diemen i w pakiecie Euras. Chociaż w tym drugim ciężko się połapać o co chodzi.