Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio 1045 wyświetla uzupełnij toner

19 Maj 2014 13:14 1401 11
  • Poziom 6  
    Witam
    Po wymianie developera , po kilku kopiach , maszyna woła abym wymienił butle z tonerem. <toner nowy>.. gdy otworzę i zamknę przednie drzwiczki uzupełni toner i zrobi tak ok 15 kopi i znowu pojawia się informacja uzupełnij toner...Proszę o pomoc
    ps. developer był wymieniany bez wymiany tonera na nowy
  • Specjalista - kserokopiarki
    Prawdopodobnie nasz uszkodzony uchwyt toneru tzw. kielich na którym są takie plastikowe skrzydełka i one się urwały i uchwyt nie chce dozować toneru do wywoływaczki. Temat wiele razy poruszany na forum
  • Poziom 6  
    można to jakoś sprawdzić czy są połamane , czy ten element jest nierozbieralny ....?

Dodano po 24 [minuty]:

rozebrałem tą część. i te skrzydelka są całe... może byc ten problem związany z złym wpisaniem kodu developera??

Dodano po 14 [minuty]:

przepraszam ...nie kodu tylko numeru...
    raczej nie to teraz pozostaje sprawdzić czy zębatki w wywoływaczce od przedniej strony są nieuszkodzone no i oczywiście czy silnik napędu butli tonera działa
    Sprawdź jeszcze czy nie masz dwóch zatyczek w butelce z tonerem :D Kilka razy już to przerabiałem - klient wyjął pustą butlę a zatyczka została w uchwycie poczym załadował nową a dwie zatyczki sie na siebie wbiły skutecznie uniemożliwiając wysypanie tonera z butli.

C.
  • Poziom 18  
    Nr developera nie ma znaczenia, jest tylko do celów informacyjnych. Odkurz dokładnie kielich ze starego tonera, czasami zostaje zbrylony stary toner i nie dozuje nowego.
  • Poziom 6  
    kielich wyczyszczony ze starego tonera nic nie jest pourywane ,nie było dwóch zatyczek, butla się kręci i nadal jest to samo nie pobiera tonera z butli.....zaczęło się tak dziać po wymianie developera..Wymieniłem go, wszedłem w kod 2801 i wcisnąłem # no i tak chodziło przez jeden dzień i zaczął się problem... Ps . jak sprawdzić te zębatki w wywoływaczce o przedniej strony...jak je widać to wszystko jest tam całe nic nie połamane...Ma ktoś jeszcze jakieś rozwiązanie...
    Zdejmij tą czarną osłonę z przodu wywoływaczki i pod nią masz układ zębatek. Ten "rdzeń" wewnątrz mieszadła powinien sie lekko obracać .

C.
  • Poziom 18  
    Jeśli masz toner zamiennik to spróbuj wyjąć z niego zatyczkę bo czasem się zdarza że uchwyt jej nie wyciągnie
  • Poziom 6  
    zębatki z przodu całe...co do toneru to zawsze mialem ten sam... jak wrzucę bez zatyczi to nie wywali mi toneru na pół maszyny?

Dodano po 2 [godziny] 8 [minuty]:

po ściągnięciu korka toner zgromadził się w kielichu i nic to nie dało .po wsypaniu tonera bezpośrednio do wywoływaczki zrobi kilka kopi i na nowo woła o toner...Może jeszcze jakieś podpowiedzi rozwiązania?
  • Poziom 18  
    być może zabrzmi trywialnie ale czy na pewno wsypałeś dobry deweloper? (czy wydruki po wymianie były czyste?)
    co do zębatek w wywoływaczce to jeśli nie były brudne w tonerze to raczej jest ona ok. Żeby się upewnić przytrzymaj je ręką (te przednie) i spróbuj zakręcic tylną, Musi stawiać opór. Jeśli puścisz przednie, powinna obracać się lekko.
    Toner z butli nim trafi do wywoływaczki przelatuje przez przednią część bębna. Warto byłoby sprawdzić czy tam właśnie się nie zapchało
  • Poziom 6  
    ...dzięki wszystkim za cenne podpowiedzi... problem rozwiązany.....zaczynałem po prostu nie od tej strony.... wyciągnąłem jeszcze raz uchwyt "kielich" tonera i okazało się ta jak pisał "abcpawel "- nie chwytał korka od tonera.. po rozebraniu całego kielicha i złożeniu go prawidłowo ,wszystko hula dobrze....