Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie wykrywa pendriva

cheeba666 19 Maj 2014 17:30 2079 5
  • #1 19 Maj 2014 17:30
    cheeba666
    Poziom 2  

Witam
    Wczoraj padł mi windows na jednym w komputerów , więc chcąc dziś zainstalować nowy pożyczyłem pendriva i cały dzień próbowałem zrobić z niego bootowalny dysk z windowsem. Ostatnia próba bootowaniem zakończyła się zapisem obrazu przez program ultra iso przy metodzie zapisu USB-HDD+. Od tego momentu żaden komputer nie wykrywa mojego pendriva , tzn po podłączeniu windows instaluje oprogramowania sterownika urządzenia ale w menu 'mój komputer' nie wyskakuje mi nowe okienko z moim nośnikiem. Po wpisaniu diskmgmt.msc ,w okienku zarządzania dyskami nie widać mojego pendriva , zaś przy komendzie 'list disk' widzi pendriva jako DYSK 1, lecz jego 'stan' to BRAK NOŚNIKA , rozmiar to 0 MB.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać i jak to nareperować , bo nie chciałbym być zmuszony do odkupowania pożyczonego pendriva :)

Dodano po 1 [godziny] 26 [minuty]:

Przez ten czas próbowałem jeszcze naprawić pendrive za pomocą VID i PID , ale również bez skutku. Po ściągnięciu AlcorMP_AU698x_RT_v1.0.0.14_L0117 i odpaleniu go wyświetla mi się komunikat 'GET CHIP NUMBER FAIL' .

Informacje o pendrive:
    Volume: G:
    Controller: Alcor AU6989SN/AU6998SN
    Possible Memory Chip(s): Not available
    Chip Code: 0xE512
    Chip F/W: FF00
    Group: 98
    VID: 058F
    PID: 1234
    Manufacturer: Alcor Micro
    Product: Mass Storage Device
    Query Vendor ID: Generic
    Query Product ID: USB Flash Disk
    Query Product Revision: 7.76
    Physical Disk Capacity: 0 Bytes
    Windows Disk Capacity: 0 Bytes
    Internal Tags: AZAB-LADJ
    USB Version: 2.00
    Declared Power: 100 mA
    ContMeas ID: 0C9A-01-00
    Microsoft Windows 7 SP1 x64
    ------------------------------------

Informacje z ChipGenius:

Description: [G:]Urządzenie pamięci masowej USB(Generic USB Flash Disk)
    Device Type: Mass Storage Device

Protocal Version: USB 2.00
    Current Speed: High Speed
    Max Current: 100mA

USB Device ID: VID = 058F PID = 1234

Device Vendor: Alcor Micro
    Device Name: Mass Storage Device
    Device Revision: 0001

Manufacturer: Generic
    Product Model: USB Flash Disk
    Product Revision: 7.76

Controller Vendor: Alcor Micro
    Controller Part-Number: Unknown(??) - 0xE512 - F/W FF00
    Flash ID code: 8984643C - Intel - 1CE/Single Channel [MLC] -> Total Capacity = 16GB

Nie dysponuję innym nośnikiem pamięci a muszę koniecznie sformatować swój laptop. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

1 5
  • #3 20 Maj 2014 10:36
    cheeba666
    Poziom 2  

Ale wcześniej działał bez zarzutów ,problemy zaczęły się po bootowaniu go w ULTRAISO, najpierw zmienił ikonkę na jakąś małą płytę CD i niebieski katalog za nią , a po odłączeniu i ponownym podłączeniu już go nie czytało ;/ I jak wcześniej wspomniałem był to pożyczony sprzęt , więc muszę odkupić taki sam :(

0
  • #5 20 Maj 2014 15:15
    cheeba666
    Poziom 2  

Niestety ten program jak i 'zarządzanie dyskami ' nie widzą tego pendriva jedynie komenda 'diskpart' , ' list disk' wyswietla ten dysk jako 1 , lecz bez nośnika.

0
  • #6 17 Lip 2014 20:24
    cypis9
    Poziom 1  

Jak widzę to temat zamilkł.
    Niestety i mi się to przytrafiło. Testowałem pełno softu lecz żaden nie odniósł oczekiwanego rezultatu. Liczę, że znajdzie się ktoś, komu udało się "ożywić" pena w takiej sytuacji i udzieli wsparcia ;]

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo