Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników 2.0 do TV plazmy Panasonica

Mietas_2 19 Maj 2014 18:05 795 1
  • #1 19 Maj 2014 18:05
    Mietas_2
    Poziom 14  

Witam

Borykam się (a dokładniej moi rodzice) z takim problemem.

Poleciłem im przyzwoite stereo od Geniusa do tv. Podłączyli je do wyjścia słuchawkowego w TV, jednak ma on oddzielnie sterowaną głośność TV i wyjścia słuchawkowego.

Gdy reguluję głośność pilotem to telewizor gra głośniej. Żeby regulować wyjście słuchawkowe trzeba wejść w menu-> dźwięk-> i tam znaleźć głośność słuchawek i zmienić. Więc taka opcja na codzień odpada ;/

Podobna sytuacja z innymi analogowymi wyjściami dźwięku: pilot reguluje głośność TV, a głośniki swoją drogą.

Szukałem rozwiązania i być może znalazłem.

Chciałbym użyć konwertera HDMI-> analog stereo. Czy w ten sposób będę mógł regulować głośność Geniusów pilotem od TV?

/w celu wyjaśnienia: u siebie w domu, gdy podłączam głośniki do wyjścia słuchawkowego, to TV się wycisza i dźwięk wychodzi tylko z oddzielnych głośników. Omawiany Panasonic nie wycisza wbudowanych w TV głośników gdy podłącza się coś do wyjścia słuchawkowego./

To wszystko brzmi skomplikowanie, ale jest proste i irytujące.

0 1
  • #2 20 Maj 2014 16:46
    Polon_us
    Poziom 41  

Obawiam się, że to nie zadziała:

1 - nie spotkałem się z tym, aby telewizor miał wyjście HDMI. Wejścia - to oczywiste, ale wyjście? A wyjście HDMI-OUT przy takim połączeniu jest niezbędne.

2- na przewody połączeniowe zwykle podaje się sygnały stałe - mam tu na myśli nie-reagujące na sterowanie pilotem. Dopiero urządzenie odbiorcze ma możliwość regulacji danego sygnału wejściowego.

Reasumując, nie jestem dobrej myśli.

Z drugiej strony, póki co, nic sensownego nie przychodzi mi do głowy, aby rozwiązać ten problem.

0