Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

I9100 - wyciągnięcie sprawnego wyświetlacza

19 May 2014 19:22 795 3
  • Level 24  
    Witam

Mam zamiar wyciągnąć wyświetlacz z Samsunga Galaxy I9100 S2. Mam pytanie, czy ten wyświetlacz jest pod spodem przyklejony? jeżeli tak to jak go wyciągnąć bez jego uszkodzenia? Bo chyba gdy będę podważał delikatnie to nawet najmniejsze podważenie spowoduje pęknięcie go, chyba, że się mylę. Może miał ktoś już z tym doświadczenie jak go bezpiecznie wyjąć?

Jeszcze jedno pytanie.
    Gdy będę odklejał digitizer mogę go grzać hot'em delikatnie? nic nie stanie się wyświetlaczowi? bo słyszałem, że jak mocniej go przygrzeję to powstaną czarne plamy na wyświetlaczu ale po jakimś czasie chyba znikną?

• Level 24  
    Moim zdaniem ciężko jest "grzać hotem delikatnie", takie zestawienie słów to oksymoron.

Ja kiedyś ambitnie prostą rzecz chciałem zrobić - odkleić dotyk w KU990 przy pomocy hot air. Grzałem tak delikatnie, że powypalałem dziury w LCD. :D Normalnie to podważam czymś cienkim (blaszki, plastiki-rozbieraki).

Nie mam piecyków, nie odklejam szybek w SIII, SII itp ale pomagam sobie małą suszarką przy robieniu prostych rzeczy jak Core, Trend, SII mini czy Ace 2. Ostatnio chciałem nagrzać mocniej obudowę od LG G (E975) bo tylna klapka/korpus był mocno sklejony z resztą telefonu. Po rozdzieleniu tylnej klapki włączam telefon a na ekranie czarna plama (i to po małej suszarce). Na szczęście po chwili temperatura ekranu spadła i kolory wróciły do normy.

Już ktoś tu na forum wrzucał podobny temat - odklejenie LCD w i9000 i sobie to odpuścił, tu może być podobnie.
  • Level 24  
    dziękuję za odpowiedz. Daje sobie z tym spokój :)
  • Level 29  
    Jakbyś nie wiedział o tym że dotyku się nie da odkleić to byś to bez problemu zrobił, sam odkleiłem w i9000, bardzo delikatnie i ostrożnie żeby szybka nie pękła ale spokojnie da się go wyjąc i wymienić taśmę od klawiszy nie wiedząc ze dotyku się nie da rozkleić :D