Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ocena stanu dysku - dołączone skany.

Neo_86 19 May 2014 19:55 1065 9
    Neo_86
    Level 8  
    Witam.

Witam Państwa bardzo serdecznie i jednocześnie przepraszam jeżeli temat mógł zostać zdublowany.
    Kupiłem używanego laptopa w serwisie aukcjyjnym i niestety okazalo się iż jest parę problemów ze sprzętem jak np zaktualizowanie sterowników do grafiki gdzie wyrzuca mnie do BlueScreana. Idąć tym tropem przeskanowałem dysk i takie oto otrzymałem wyniki.

Ocena stanu dysku - dołączone skany. Ocena stanu dysku - dołączone skany.

Moje pytanie brzmi czy jest szansa naprawienia dysku czy już muszę rozgladać się za nowym i myśleć o clonie ukrytej partycji systemowej na której mam Recovery.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    Kasek21
    Level 43  
    Dysk jest uszkodzony.

Są problemy z uruchamianiem systemu/aplikacji?

Neo_86 wrote:
    Kupiłem używanego laptopa

Podaj model tego laptopa?
    problem.z.ko
    Level 25  
    Dysk nie jest jeszcze ubity. Skopiuj najważniejsze dane puki jeszcze działa.
    Naprawa dysku jest nieopłacalna.

Kupując sprzet komputerowy na allegro lub innych tego typu portalach musisz się liczyć z ryzykiem otrzymania "śmiecia".
    Ppodaj nazwe tego laptopa.
    Kasek21
    Level 43  
    problem.z.ko wrote:
    Naprawa dysku jest nieopłacalna.

Jest możliwa?
    Neo_86
    Level 8  
    Packard Bell Easy Note TK85-JO-050PL

Nie mam jak narazie żadnych problemów z uruchamianiem aplikacji i wszytsko działa dość sprawnie i płynnie a jedyne problemy zaobserwowałem przy aktualizacji sterownika grafiki.
    Radeon HD 5470, 512 MB VRAM

Dodano po 1 [minuty]:

Rozumiem , momo wszystko myślę że cena 700 zł za laptopa na i5 mimo ewentualnej wymiany dysku była korzystna ;)
    elessar87
    Level 33  
    Z dyskiem prędzej czy później będziesz musiał się rozstać. Jeśli jest na nim preinstalowany system operacyjny to zabezpiecz czym prędzej partycję recovery aby przenieść ją na nowy dysk i cieszyć się oryginalnym systemem.

Dysk ma przeszło 6000 zgłoszonych błędów wywołanych wstrząsem więc przeszłość komputera zdaje się być dość burzliwa. Nie wiadomo co to były za wstrząsy i w jakim stopniu odbiły się na pozostałych podzespołach.
    problem.z.ko
    Level 25  
    Widziałem kiedyś firmę, która naprawia uszkodzone dyski twarde. Sam mam z 5 tylko mi kasy szkoda na ich naprawę ;)
    Autro tematu powinien najpierw wyczyścić chłodzenie laptopa z kurzu i innych śmieci. Trzeszczeć moze też uszkodzony napęd CD.
    Neo_86
    Level 8  
    ak6 wrote:
    i5 w komputerze to nie wszystko :)

Dla mnie to kosmos w porównaniu ze starszym laptopem gdzie miałem IntelŸ PentiumŸ Processor T4300
    (1M Cache, 2.10 GHz, 800 MHz FSB).

Bardzo dziękuje za zainteresowanie tematem tym bardziej ,że czułem iż tutaj dostanę najbardziej solidne odpowiedzi po dołączeniu skanów stanu dysku.
    Neo_86
    Level 8  
    problem.z.ko wrote:
    Widziałem kiedyś firmę, która naprawia uszkodzone dyski twarde. Sam mam z 5 tylko mi kasy szkoda na ich naprawę ;)
    Autro tematu powinien najpierw wyczyścić chłodzenie laptopa z kurzu i innych śmieci. Trzeszczeć moze też uszkodzony napęd CD.

Zgadzam się, w pierwszej kolejności sprężonym powietrzem przeczyściłem chłodzenie i wydmuchało tyle " kotów" że w głowie się nie mieści. Niestety żeby dostać się do wentylatora i dokładnie go oczyścić oraz nałozyć nowe pasty będę mógł zabrać się po zapoznaniu z jakimś manualem jak rozebrać laptopa ponieważ nie mam bezpośredniego dojścia.