Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM 6081 6091 6071 - "Otwarte drzwi", kody błędów F09 oraz

19 Maj 2014 22:48 5961 1
  • Poziom 10  
    Whirlpool AWM 6081 6091 6071 - "Otwarte drzwi", kody błędów F09 oraz

W przypadku kłopotów typu;
    Komunikat "otwarte drzwi" pomimo że są zamknięte.
    Komunikaty błędów typu F09, zaraz potem FA (czy to w trakcie trwania programu, czy też przed rozpoczęciem programu)
    Styk w trakcie użytkowania traci właściwy kontakt i pojawiają się w/w komunikaty.

Whirlpool AWM 6081 6091 6071 - "Otwarte drzwi", kody błędów F09 oraz Whirlpool AWM 6081 6091 6071 - "Otwarte drzwi", kody błędów F09 oraz Whirlpool AWM 6081 6091 6071 - "Otwarte drzwi", kody błędów F09 oraz

Recepta:
    1.Wylutuj programator mechaniczny z płyty;
    2.Rozbierz programator;
    3.Wyczyść styki ,oraz odpowiednio dognij styk ruchomy (patrz foto);
    4.Złóż programator ,zamontuj w pralce;
    5.Ciesz się ,że hula jak nowa;)

Jest to recepta jeśli wszystkie inne zawiodą.
  • Poziom 12  
    Ma to wszystko wiele zalet ma i jeden błąd.(jak śpiewał w kabarecie Smoleń p.na wakacjach)
    No bo tu nie pisze w cale jak to wszystko zdjąć.

Właśnie mam taki problem z tym komunikatem,chociaż u mnie jest grubsza sprawa,bo też uwaloną mam płytkę w programatorze i wymieniałem rezystory wraz z dorobianiem ścieżek , i po podłączeniu nie wszystko jest w porządku ,a natrafiłem na Twój temat i fanie by było jak byś dodał zdjęcie z opisem ,które styki należy wylutować i jak po kolei rozbierać.Chciał bym właśnie jeszcze to ustrojstwo sprawdzić,ale nie mam bladego pojęcia jak to rozebrać,a nie chcę eksperymentować.Programator do AWM 6071 kosztuje 350 zł.
    teraz u mnie po podłączeniu działa tylko pompka ,która cały czas wypompowywuje wodę.Raz nawet jak nastawiłem na bawełnę,to udało się ,żę pralka pobrała wodę,po czym przeszła w tryb wypompowywania i co bym nie włączył jest to samo,czyli wnioskuję że coś nie styka.