Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2,0 hdi 90km nie włącza się klimatyzacja

gienke 20 Maj 2014 09:38 5154 2
  • #1 20 Maj 2014 09:38
    gienke
    Poziom 10  

Peugeot 307 2,0 hdi 90km 2003 nie włącza się klima.
    Poczytałem wiele wątków związanych z klimatyzacją ale niewiele to dało. Auto kupiłem w październiku więc klimatyzacja była niepotrzebna. Mam klimatronika, było włączone auto, nadmuch dobrze działa, czasami wydawało mi się, że temperatura była dużo wyższa niż ustawiona na panelu. No ale robi się ciepło i chciałbym aby klima była sprawna. Pojechałem do sprawdzenia coś tam nabił, kazał mi pozdejmować osłony i przyjechać za kilka dni, ponownie sprawdził, zrobił próżnię i ponownie nabił ale klima nie uruchomiła się (sprawdził szczelność jakąś gąbką i wysłał do elektryka).
    Pojechałem do sprawdzenia BSI nie było błędów, klima pokazywała wł. wył. Sprawdziłem sprężarkę (nie ma napięcia na 7 czarnej wtyczki BSI). Dałem plus, sprzęgło zadziałało i zaczęło chłodzić.
    Nie działa też wentylator I biegu. Wentylator sprawny (brak sterowania-masy). Wyjąłem czujnik temp.wewnętrznej. Oczyszczony. Wiatraczek się kręci, temp.zewnętrzna wskazania prawidłowe.
    Nie sprawdzony czujnik ciśnienia 3 pinowy.
    Powinno być na środku około 2-3V u mnie jest 1V.
    Czy mogę coś jeszcze sam sprawdzić?
    Proszę o pomoc.
    Co mogę jeszcze sam sprawdzić?

1 2
  • #2 03 Lip 2014 00:48
    marcinekz1
    Poziom 1  

Witam
    U mnie w 406 miałem to samo. Nie włączała się sprężarka. Po spięciu na krótko działała i klima normalnie chłodziła. Walnięty był kalkulator klimy. Z tego co znalazłem to dla kogoś kto się zna koszt naprawy to kilka złotych (można ponoć wymienić jakiś przekaźnik na zamiennik) + czas naprawy. Ja niestety jestem z elektryką na bakier. Zawiozłem do poleconego mechanika który zajmuje się tylko klimą, zapłaciłem 400PLN ale jeździłem bez problemu aż do sprzedaży (kilka lat).
    Mam nadzieję że coś to pomoże.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 03 Lip 2014 19:45
    dulik62
    Poziom 14  

Jakie są ćiśnienia w układzie.

0