Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlink TPlink - Jaki wybrać?

zukol14 20 May 2014 11:48 1062 7
Telkom Telmor
    zukol14
    Level 9  
    Witam. Który router wifi najlepiej kupić? Potrzebny tylko do użytku w domu, wiadomo net na lapka i ewentualnie na tel. :)

1. D-LINK DIR-300
    2. D-LINK DIR-615 N
    3. D-LINK DIR-600
    4. TP-LINK TD-W8901G
    5. TP-LINK TL-WR543G DSL
    6. ASUS RT-N10LX
    7. TP-LINK TL-WR743ND

Proste pytanie, prosta odpowiedź i zamykamy temat. Coś tam czytałem trochę i odradzano mi dlinka (chodzi o starsze modele). Podobno mają coś nie tak z softem.
  • Telkom Telmor
  • Telkom Telmor
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Odpowiedź nie bedzie prosta bo routery wymienione przez Ciebie są różnymi routerami , np.DIR300 jest routerem DSL bez wifi a TD-W8901G jest routerem ADSL2 z wifi także nie wiadomo czego szukasz ??
    zukol14
    Level 9  
    Akurat tego nie wymieniłem. A z "mojej listy" nic dobrego ?

Dodano po 41 [sekundy]:

Chodzi o router wifi. Wybacz nie znam sie za bardzo na tym.
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Jak by Ci to tak prosto wytłumaczyć ??
    Router DSL jest routerem , jak to piszą "do kablówki" czyli port WAN (internet) jest doprowadzony przewodem UTP zakończonym wtykiem RJ45 , router ADSL: jest routerem wyposażonym w modem i podłącza się go do linii telefonicznej przewodem zakończonym wtykiem RJ11
    Jak Ci dostrczają internet ??
    zukol14
    Level 9  
    Mam neta z vectry. Modem Webstar Scientific Atlanta EPC2100. z Tyłu wejście USB, wejscie ethernet, zasilanie i wejscie na kabel RF
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    to wiele wyjaśnia , możesz kupić któryś z routerów DSL, np: TP-LINK TL-WR543G DSL , lub te: TP-LINK TL-WR743ND,TP-LINK TL-WR743ND, ten ostatni chyba zasługuje na uwagę bo obsługuje również standard "N". Generalnie nie kupuj routera ADSL/ADSL2.
    student11
    Level 21  
    TP-Link TL-WR1043ND polecam