Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens S7-1200 - Połączenie dwóch sterowników

czekal1992 20 Maj 2014 12:16 2877 5
  • #1 20 Maj 2014 12:16
    czekal1992
    Poziom 2  

Witam,
    Mam połączyć dwa sterowniki S7-1200. Chodzi o wysłanie jednego bitu. Wstawiłem w jednym TRCV_C w drugim TSEND_C. Na EN_R i CONT podałem stan wysoki, Na REQ sygnał prostokątny, oraz ustawione są wskaźniki CONNECT. Na LEN podałem 0. Z opisu bloków rozumiem że dane wysyła się przez DATA.
    Nie wiem dlaczego ale nie chce mi przesłać tego jednego bitu.
    Nie mogę nigdzie na internecie znaleźć konkretnych odpowiedzi na ten problem.
    Wspomnę tylko że pierwszy raz mam styczność z sterownikami PLC.
    Z góry dziękuje za odpowiedź.

0 5
  • SterControl
  • SterControl
  • #3 20 Maj 2014 21:47
    kornik280
    Poziom 18  

A odchaczyłeś w DB "optyimized block access"?
    Czy w blokach tsend i trcv bloki danych masz zadresowane w postaci np. P#DB1.DBX0.0 WORD 1 ?
    Czy sterowniki mają adresy z tej samej podsieci?
    Czy w obu sterownikach masz ustawioną transmisje na tym samym porcie?

0
  • #4 28 Paź 2017 15:24
    piotr564
    Poziom 8  

Witam
    Udało się może zrealizować ten problem ? . Jeżeli tak to czy istnieje możliwość przesłania programu ? posiadam wersje tia portal V13 sp1 .

0
  • #6 29 Paź 2017 17:43
    piotr564
    Poziom 8  

Niestety korzystając z tej "instrukcji" napotykam problem . Wpisując z klawiatury kompletne słowo do wysłania o adresie
    %DB3.DW0 o formacie HEX w tabeli watch tables dla PLC1 wyskakuje mi błąd (Str. 22 ) . Pomiędzy sterownikami występuje komunikacja jednak nie mogę wysłać z jednego do drugiego jakiejkolwiek wartości przez ten właśnie błąd . Dlatego właśnie interesuje mnie sprawny program .

1