Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do BF4 - do 900zł.

20 Maj 2014 12:19 4323 52
  • Poziom 9  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaką kartę graficzną do gier wybrać (do 900zł).
    Mam na oku różne GTX 760 oraz R9 270X i nie wiem która karta będzie bardziej wydajna w grach typu Battlefield 4 (chodzi mi głównie o fps, bo płynność gry jest dla mnie bardzo ważna).

Proszę was abyście polecili mi jakiś model, który będzie najbardziej wydajny do tego typu gier oraz jakiemu producentowi najlepiej zaufać. Napiszcie też jak wygląda w takim modelu podkręcanie, w jakim stopniu zwiększa wydajność oraz czy warto kupować produkty podkręcone fabrycznie. Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
    Prosiłbym też o jakieś wnioski z testów przeprowadzonych przez was.
  • Poziom 38  
    Podaj pełną specyfikację PC z uwzględnieniem zasilacza.
  • Poziom 9  
    Nie mogę podać specyfikacji, ponieważ to będzie nowy komputer :)
  • Poziom 38  
    http://pclab.pl/art55237-6.html
    W testach wygrywa 760

Można też rozważyć opcję radeonów z koparek z gwarancją na przynajmniej te 1,5-2 lata

Dodano po 24 [sekundy]:

760 jest droższa od R9 o 200zł, sam sobie odpowiedz czy warto.
  • Poziom 9  
    Ok dzięki. A jesteś w stanie jeszcze powiedzieć jaki model lub chociaż jakiego producenta kartę wybrać oraz czy lepiej kupić zwykły model i potem bawić się podkręcaniem czy kupić już podkręcony model fabrycznie ?
  • Poziom 38  
    Często wersje podkręcone np Gigabyte mają zmienioną sekcję zasilania, że ciężko będzie wydusić z karty więcej, takie nie podkręcone kręcą się zazwyczaj lepiej, ale nie zawsze bo np Zotac w wersjach AMP ma nieco lepsze rdzenie (tj tzw selekty) które teoretycznie lepiej się kręcą, ale niekoniecznie. Ja jeżeli wybierałbym GTXa to kupiłbym Zotaca a jeżeli R9 to MSI lub Asus.
  • Poziom 9  
    Czyli według Ciebie Zotac w wersji GTX 760 będzie bardziej wydajny niż firmy MSI. Oglądałem filmiki na których ludzie pokazywali, że w BF4 na ultra mają 90-110 fps przy maksymalnym podkręceniu MSI GTX 760 co mnie bardzo zaskoczyło.Ciekawe czy w ZOTAC byłaby podobna możliwość podkręcenia karty do tego stopnia. Byłbym wdzięczny gdybyś podał mi jakiegoś linka z tym ZOTAC'iem (ze sklepu)
  • Poziom 43  
    R9 280 wypada w BF4 lepiej więc chyba jasne. Z resztą to gra robiona pod AMD.
  • Poziom 9  
    A czy jest możliwość podkręcenie tej sapphire R9 280X oraz jaka będzie mniej-więcej różnica w fps w porównaniu do Zotac GeForce GTX 760 ?
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli ktoś jeszcze napisze jakieś ciekawostki lub jakieś mądre uwagi dotyczące podzespołów na pewno je przeczytam :)
  • Poziom 23  
    ALAN8625 napisał:
    Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli ktoś jeszcze napisze jakieś ciekawostki lub jakieś mądre uwagi dotyczące podzespołów na pewno je przeczytam :)

Ja bym brał R9-280.
    BF4 ma wsparcie dla R9.
    Dla Nvidii nie ma...
    po krótce: soft optymalizowany dla R9.
  • Poziom 9  
    Rozumiem jednakże będę grał w wiele innych gier niż battlefield 4. Oglądałem różne filmy z testów i recenzji i wychodziło na to, że Zotac 760 AMP wyciągał więcej fps niż R9 280X. Jak macie jakieś linki do testów ukazujących co innego to podeślijcie.
  • Poziom 21  
    Witam. Podłączę się do tematu. Przymierzam się do kupienia BF4, ale nie wiem czy warto, bo jak odpaliłem swego czasu ogólnie dostępną betę do testowania (Był taki weekend), to nie chodziło to zbyt płynnie na moim sprzęcie.

Specyfikacja mojego PC:
    Procesor: Intel Core i5-3570 Ivy Bridge LGA1155 BOX
    Chłodzenie: SilentumPC Spartan HE923
    Płyta główna: Asrock Z77 Extreme4-M Intel Z77 LGA1155
    Pamięć RAM: G.Skill DDR3 4GB(2x2GB) 1600MHz Ripjaws X for Sandy Bridge CL7 - 2 kpl.
    Karta graficzna: MSI GeForce GTX660 TwinFrozr III 2GB DDR5/192bit DVI/HDMI/DP PCI-Express
    Dysk twardy: Samsung SpinPoint F3 500GB SATA2
    Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI PSU 120mm

Nie wiem, czy kiepska płynność była wtedy spowodowana słabą optymalizacją, i czy coś się do czegoś zmieniło? Myślałem nad zmianą karty graficznej na R270X, lub 280X, ale nie wiem czy warto. No i drugie moje pytanie, bo na znanym wszystkim portalu można znaleźć całą masę R9 280X za około 800 zł. Niby pisane, że nowe, lub praktycznie nie używane, ale coś mi tu nie pasuje, skoro w sklepach te karty są powyżej 1000 zł. Czyżby były te karty używane w koparkach?
  • Poziom 23  
    Grałem w BF4 do momentu kiedy nie wyszedł nowy pakiet.
    Zapłaciłem (nie pamiętam dokładnie) 174zł
    Teraz za PREMIUM (czyli dodatki) a musisz je mieć jak chcesz pograć +180zł
    Czyli w sumie BF4 z pakietem PREMIUM musisz liczyć ~360zł.
    Za grę ???
    Lepiej olej całe BF4 i tą kasę dołóż do lepszej karty niż teraz myślisz kupić.
    Sam jestem maniakiem BF4 ale z ceną pakietów przegięli pałę.
    Pewno za następny dodatek znów ~100zł (jeśli nie więcej)
    Ile Cie ta gra wyniesie ? 600 zł ?
    A bez dodatków nie pograsz bo wszyscy przenoszą się na nowe.
    Lepiej poczekać aż potanieje. A potanieje na 1000% jak każdy tytuł.

Kup lepszą kartę.
    U mnie na gtx770 jest jazda bo ze wszystkimi efektami. Jak czytam na forach że ustawiają na minimum bo się lepiej gra- bzdury totalne.
  • Poziom 38  
    Ja też zawsze lubiłem mieć ustawienia nawet średnie aby mieć dobrą wydajność niż niskie bo.. lepiej widać? trzeba nauczyć się spoglądać na mapę. Wiadomo, że wysokie/ultra to lepsze i kolory bo dokładniejsze itp.
    Odnośnie dodatków... jak kupiłem BF3 oczywiście Premium aby mieć wszystko... grałem tylko na podstawowych mapach bo były moim zdaniem najlepsze. W BF4 co prawda nie grałem na premium ale podstawka też jest całkiem fajna.
  • Poziom 23  
    zieloczek100 napisał:
    W BF4 co prawda nie grałem na premium ale podstawka też jest całkiem fajna.

Jest fajna podstawka ale zauważyłeś jak poleciała na łeb ilość graczy jak wszedł płatny dodatek ?

Mnie tym zniechęciła ta gra konkretnie. Nawet znajomi z klanu poszli w PREMIUM. I nie ma z kim grać.
    Więc lepiej dołożyć do karty niż karta+gra.

Teoretycznie gtx770 jest wolniejszy od R9-280.
    Ale jak to naprawdę jest -nie wiem.
    Jazda się zaczyna w otwartych mapach +wszystko na ULTRA.
    Momentami gtx770 dostaje czkawki a R9 może pokazać pazurki.
    Na mapie METRO ultra detale są bez sensu bo prędzej Cie ustrzeli gość z grafiką na minimum.
  • Poziom 38  
    Na razie nie gram w nic, sprzedałem grafikę, to prawda ostatnio jak zaznaczyłem sobie serwery BF4 liczbą graczy to było ich strasznie mało... na razie nie gram idzie lato, rybki, rower itp ;)
  • Poziom 9  
    Ale w tym momencie BF4 + premium wyniesie około 230zł :P

Zobaczcie sami: http://www.ceneo.pl/23122604 http://www.empik.com/battlefield-4-premium-pc...NUxl4wOqGSChwC41qXzEMm0gU6TXPTUS0_x5Nwazw_wcB

Na taką gierkę nawet tyle można wydać, choć z tego co dużo osób mówi, lepiej jest do grafiki dołożyć. I co jak co, ale racji w tym jest sporo :)

Dodano po 20 [minuty]:

Ja tam nie ufam kartom graficznym R9 280X za 800zł choć wiele osób poleca. Nie znam się za bardzo, ale już bardziej zaufałbym temu 270X. Zdecyduj sam czy warto :)
  • Poziom 21  
    Dzięki za opdowiedzi. Chyba w tej chwili jednak odpuszczę BF4 i kupię pakiet premium do BF3.

A co do karty, to wciąż nie wiem, czy warto zmieniać tego GTX660 na 270X, lub na GTX770?
  • Poziom 43  
    270X będzie z 10% szybszy więc bez sensu. Jak już to minimum na R9 280X albo GTX770.
  • Poziom 9  
    W sumie to BF3 dużo grafiką nie zostaje w tyle, a gra się bardzo przyjemnie. Przynajmniej nie ma tyle bugów co w BF4 :D Znacie jeszcze jakieś inne ciekawe gierki multiplayer, byle nie COD ?
  • Poziom 9  
    Ok dzięki. Army na pewno spróbuję oprócz tego jeszcze World of Tanks mi się podoba. A wy w co jeszcze gracie ?
  • Poziom 38  
    BF4 to bardzo dobra gra odnośnie grafiki, niestety liczba bugów nie zachęca. Myślę, że warto zagrać w BF3 i BF4 i o ile w BF3 latanie jest przyjemnością to w BF4 niekoniecznie. Oprócz BFów ja grałem jeszcze tylko w Metro, i jakieś wyjściówki więc w temacie innych gier raczej nie pomogę ;)