Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX29PX20P problemy z geometrią.

mk20 14 Kwi 2005 20:11 3821 10
  • #1 14 Kwi 2005 20:11
    mk20
    Poziom 26  

Kupiłem z 3 tygodnie temu ten telewizor - było super. Po tygodniu zmianie uległa geometria. Obecnie wszystko się wygrzało geometria bardzo słaba ale konwergencja w lewym dolnym rogu (raczej kwadrat dzieląc ekran na 4 kwadraty) tragiczna. Linie czerwona i niebieska to klęska. Napisy w fiolecie to podwójne napisy. Na początku po zmianach geometrii miałem go programować. Teraz to tylko chyba naprawa gwarancyjna. Panowie teraz przy zakupie nawet jak sprawdzimy telewizor to i tak nie mamy żadnej pewności poprawnego działania. Oni po prostu ich nie wygrzewają. Ps. jak pomyśle ile dałem to mnie trafia!!!

Poprawiono tytuł. (am)

0 10
  • #2 25 Cze 2005 00:01
    gazdus
    Poziom 10  

Taaak i jak się skończyły te problemy do ja mam podobnie tylko w prawym górnym rogu.

0
  • #3 25 Cze 2005 00:59
    chkrzysiek
    Poziom 10  

Witam. Mam od tygodnia TX29PM11P i ten sam problem. Geometria-prawy górny róg. Ciekawe jak bedzie wygladac za kilka tygodni ??? Pozdrawiam - Krzychu

0
  • #4 25 Cze 2005 18:30
    europejczyk
    Poziom 18  

Szanowni Ludzie!
    Jestem posiadaczem takiego Panasonica jak kolega >> chkrzysiek << no i bardzo żałuję! Dźwięk jest płaski, mało dynamiczny, i obraz jakiś taki plastikowy... z dziwnym odcieniem czerwonawym czasem, geometria rozciągnięta w lewym górnym rogu - jednym słowem dno! nigdy już nie kupię Panasonica.
    Kupiłem sobie rónież do drugiego pokoju mniejszego TV SONY 21 cali ten za 1600zł i różnica jest olbrzymia, póki kineskop trzyma to obraz jest żyleta! ogląda się jak na monitorze LCD, żadnego zniekształcenia i oddychania a dźwięk bardzo dynamiczny z podbiciem basów i słychać to - może trafiłem na super egzemplarz ale rewelacja, wiem że kineskopy krótko trzymają ale narazie jest OK i żałuję że nie kupiłem 29 calowego TV też SONY jakiegoś.
    Tak na marginesie nasze TV Panasonic zostały zrobione w Czechach, jak się zepsują... to se ne vrati ! :-) POZDRAWIAM!

Dodano po 2 [minuty]:

o moim TV SONY

http://www.sony.pl/view/ShowProduct.action?pr...dw_pl_PL&category=TVP+Conventional+4x3+TV

typ KV-21FQ10

0
  • #5 25 Cze 2005 18:49
    Paweł_swobodny
    Poziom 20  

mk20 napisał:
    Kupiłem z 3 tygodnie temu ten telewizor - było super. Po tygodniu zmianie uległa geometria. Obecnie wszystko się wygrzało geometria bardzo słaba ale konwergencja w lewym dolnym rogu (raczej kwadrat dzieląc ekran na 4 kwadraty) tragiczna. Linie czerwona i niebieska to klęska. Napisy w fiolecie to podwójne napisy. Na początku po zmianach geometrii miałem go programować. Teraz to tylko chyba naprawa gwarancyjna. Panowie teraz przy zakupie nawet jak sprawdzimy telewizor to i tak nie mamy żadnej pewności poprawnego działania. Oni po prostu ich nie wygrzewają. Ps. jak pomyśle ile dałem to mnie trafia!!!

Miałem okazję zwiedzać swojego czasu UNIMOR i tam widziałem że telewizory były wygrzewane ale zapewniam Cię że żaden telewizor po wygrzewaniu nie wracał na regulację tylko jeżeli działał to lądował w kartonie , jeżeli nie działał to szedła na stanowisko naprawy . Wygrzewanie nie ma tu nic do rzeczy . To że telewizor jest produkowany w Czechach to akurat w tym przypadku jest plusem . Dlaczego ? Włacz telewizor niech się rozgrzeje prze pięć minut a potem odwróc go o 90° . Dla lepszych warunków obserwacji możesz sobie wrzucić jednorodne tło . Poza tym jeżeli już wnosisz pretensje do Panasonica to chyba tylko o to że stosuje może niezbyt pewne kineskopy . O ile wiem do produkcji przychodzą kineskopy razem z cewkami odchylającymi i magnesami korekcyjnymi ustawionymi przez producenta kineskopów i nie podlegają regulacji . W trakcie produkcji jest jedynie korygowana geometria tak aby mieściła się w dopuszcalnych normach które dla telewizora są dość łagodne . Ostre wymogi są dopiero dla parametrów zbieżności i geometri w monitorach komputerowych . Co do błędu geometrii i zbieznośći jeżeli faktycznie jest gorzej niż było w sklepie rozejrzyj się w mieszkaniu czy w pobliżu nie stoi jakaś kolumna głośnikowa i zobacz czy nie pomoże rozmagnesowanie . Co do SONY - tak zgadzam się ta firma kiedyś robiła bardzo dobre maszynki do prażenia ryżu.....szkoda że zaczęła robić elektronikę , ale cóż każdy błądzi .

0
  • #6 26 Cze 2005 01:22
    chkrzysiek
    Poziom 10  

Witam ponownie. Musze Wam powiedziec, ze udalo mi sie rozwiazac mój problem z geometria obrazu w Panasonicu TX29PM11P. Niezbedne nastawy znalazlem w menu serwisowym (Service 1), a skorygowanie obrazu zajelo kilka minut. Tak na marginesie uwazam, iz to dodatkowe menu nie powinno byc ukryte przed zwyklym uzytkownikiem. Oprócz kilkunastu opcji dotyczacych ustawien geometrii zawiera ono równiez opcje do regulacji kolorów oraz poziomu jasnosci wyswietlanego obrazu. Ja znalazlem opis uaktywnienia service menu na tym forum wiec wystarczy poszperac. Jesli nie znajdziecie to zapraszam na moje GG - 7716377 lub piszcie na adres: chkrzysiek(malpa)wp.pl. Pozdrawia Was TERAZ JUZ USATYSFAKCJONOWANY UZYTKOWNIK PANASONICA

0
  • #7 26 Cze 2005 14:31
    gazdus
    Poziom 10  

Tak zgadzam się z tym menu co prawda geometrię także ustawiłem tyle o ile bo do końca to w jednym miejscu lepiej w innym gorzej ale jak uporać się z tymi kolorami rozjeżdżającymi się w prawym górnym rogu ??

0
  • #8 26 Cze 2005 17:02
    chkrzysiek
    Poziom 10  

Do uzytkownika: gazdus
    Moze z tymi kolorami uda ci sie cos zrobic w SERVICE MODE 2. Próbowales ?

0
  • #9 26 Cze 2005 17:49
    gazdus
    Poziom 10  

Jak wejść do service 1 to i wiem ale jak do service 2 to ....

0
  • #10 26 Cze 2005 22:06
    chkrzysiek
    Poziom 10  

do service 2 wchodzisz (model TX29PM11P i nie tylko): bedac w service 1 ustaw numer kanalu na 99 a nastepnie przejdz zielonym przyciskiem na ostatnie ustawienie czyli "Sub-Brightness'. Teraz nacisnij HOLD na pilocie i jestes w service 2. Niestety nie mam opisu do tego menu po polsku a jak je uaktywnisz to zobaczysz, ze takowy by sie przydal...Pozdrawiam - Krzychu

0
  • #11 09 Lip 2005 00:34
    chkrzysiek
    Poziom 10  

Witam. Po kilku kolejnych dniach jednak wymienilem na Philipsa. Panasonic zaczal wykazywac tendencje do "zarzadzania" geometria obrazu, a poza tym ma przyzwoity obraz dopiero przy nastawach kontrastu i jasnosci na 80 %. Troche wysokie te ustawienia jak na nowy tv. Dopiero przy tych nastawach odbiornik wyswietla w miare przyzwoita biel, ale za to czern przestaje byc czernia tylko jest ciemno szara. Generalnie Philips ladniej "swieci", ale byc moze w moim przypadku po prostu nie udalo mi sie przyzwyczaic do stonowanego, lagodnego obrazu w Panasonicu. Przez wiele lat patrzenia w Philipsa moze sie "uzaleznilem" od ostrego obrazu o wysokim kontrascie i jednak ladniejszej glebi kolorów niz w panasie. Pozdrawiam

1
  Szukaj w 5mln produktów