Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana membrany SPX SW07212

Genom02 20 Maj 2014 18:34 489 1
  • #1 20 Maj 2014 18:34
    Genom02
    Poziom 9  

Witam,
    Mam pytanie- nie orientuje się zbytnio w temacie głośników, ale kolega poprosił mnie, żebym chociaż spróbował wymienić cewkę w głośniku. Głośnik to SPX SW07212. Przy rozbieraniu głośnika okazało się, że karkas cewki jest pęknięty. Miałem plan wymienić całą cewkę, lecz po przemyśleniu uznałem, że będzie to bardzo ciężkie ustawić wszystko tak jak powinno być, przykleić to odpowiednio itd. Znalazłem na allegro coś takiego http://www.allegro.pl/sklejony-do-tonsil-gdn-30-60-1-gd-30-50-gds-30-30-i4208703582.html . Czy po wklejeniu całości ma toto prawo grać? Zależałoby mi na tym, żeby głośnik zachował swoje właściwości, z tego co się orientuje kolega chce go wykorzystać w skrzyni basowej. Ten SPX ma pasmo przenoszenia 30 - 25K Hz, a Tonsil GDN 60 - 4500Hz, lecz z Tonsila wykorzystane byłyby tylko cewka i membrana. Tutaj pojawia się moję pytanie- Czy magnes ma duży wpływ na pasmo przenoszenia? Czy po zastosowaniu tego zestawu naprawczego będzie to jako tako dawało radę? Nie oddawaliśmy tego głośnika do regeneracji, bo koledze zależało na jak najmniejszym koszcie, sam głośnik też nie kosztuje zbyt dużo i koszta regeneracji mogłyby się nam nie opłacać.

Pozdrawiam

• #2 21 Maj 2014 14:35
    398216
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME