Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chłodziarko-zamrażarka Vestfrost KF355

gienekw2 20 Maj 2014 19:39 1977 3
  • #1 20 Maj 2014 19:39
    gienekw2
    Poziom 2  

Mam uszkodzony termostat 077B0003 Danfoss w zamrażarce Vestfrost KF355. Wszędzie szukałem takiego ale nie znalazłem. Urządzenie ma prawie 25 lat, ale funkcjonowało super. Może jest jakiś nowy typ termostatu do tej zamrażarki. Znalazłem 077B7005 serwisowy. Pisze, że może pasować, ale czy na pewno?

0 3
  • #2 23 Maj 2014 08:36
    MDD
    Poziom 26  

Nie pacz na firmę w sklepie powinni dobrać termostat o odpowiednim zakresie temperatur w stosunku do tego uszkodzonego oraz długość kapilary. Kapilara jak będzie trochę za długa można ją zwinąć .

0
  • #3 23 Maj 2014 09:18
    gienekw2
    Poziom 2  

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem i udzieloną odpowiedż. W lodówce też padł termostat 077B6476. W sklepie dali mi zamiennik A13 1002, powiedzieli jak podłączyć i miało wszystko grać i chłodzić. Po zainstalowaniu tego termostatu lodówka sama się włącza i pracuje w nieskończoność. Może pracować tak 24 godz. na dobę.Temperatura w komorze chłodzącej w pobliżu 0. Wyłączyć mogę tylko wyłącznikiem w termostacie. Mam zamówiony termostat 077B6476 i myślę, że problem będzie rozwiązany. Jeśli chodzi o zamrażarkę, to udało mi się kupić typ
    077B2033. Po zainstalowaniu go zamrażarka działa super. Sama się włącza i wyłącza. Chłodzenie zaczyna się od -15 stopni. Jak ustawię na minimalne chłodzenie to jest te -15 stopni i ani stopnia w stronę -8. I agregat pracuje na dziwnych zwolnionych obrotach. Ustawiam temperaturę -20 i wszystko gra i chłodzi. Tylko że te -20 nie zawsze jest potrzebne. Uważam problem za zamknięty.

0
  • #4 23 Gru 2014 20:09
    ppredki
    Poziom 10  

Posiadam podobny model KF350 w wykonaniu na rynek skandynawski pod nazwą Scandilux.
    Urządzenie pracuje od prawie 20 lat i jedyny rodzaj awarii jaki je trapił to wysiadające termostaty o ile nie liczyć spalonej żarówki. Do napraw stosowałem zawsze termostaty Danfoss. Właśnie odmeldował się trzeci z kolei. Fabryczny padł po 2 latach. Nie wiem jaki miał symbol. Drugi był zakupiony w bardzo popularnej;) hurtowni, miał nr kat. 077B6236 i popracował najdłużej bo ok 10 lat. Kolejny pochodził z tego samego źródła a nr był 077B6476 i ten zgodnie z prawem współczesnej ekonomii siadł w czasie o połowę krótszym. Był uprzejmy zrobić to dzisiaj na dzień przed Wigilią...
    Ponieważ nie mogłem dostać się do hurtowni a raczej nie próbowałem -nikt o zdrowych zmysłach nie pchałby się do "stolicy" w taki dzień -to pozostało mi zaopatrzyć się w zamiennik w lokalnym sklepie. Do wyboru był tylko A13-1000 z kapilarą o długości 120 cm. Czyli za krótką o jakieś 30 cm. ale że lepszy rydz niż nic więc kupiłem. Tu wspomnę, że fabryczny ma 180 ale jest trochę za długi, wystarcza 150 cm.
    Właśnie jestem po zamontowaniu -kapilara wsunięta za parownik i pozostawiona luzem -do fabrycznego mocowania zabrakło ok. 20 cm.
    Na razie czekam czy będzie się wyłączała.
    Co ciekawe w mojej padał zawsze termostat chłodziarki.
    Na koniec napiszę o żarówce, problem był z zakupem 15 watowej o tak małej bańce jak oryginalna. W końcu kupiłem polską do piekarnika i wyjąłem fabryczną kratkę osłaniającą , wtedy żarówka weszła bez kłopotu.
    Mam nadzieję, że powyższa relacja okaże się dla kogoś przydatna.

1