Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera 1650 - Wymiana rolek kasety 1

serwis.urz.biurowych 21 May 2014 12:03 945 4
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    Witam, przeważnie robię Ricoha a z Kyocer mam kilka tych większych 3050. W nich nie ma problemu z wymianą rolek pobierania bo wysuwa się cały moduł i po sprawie. Natomiast nie wiem jak się zabrać do wymiany rolek w Kyocera 1650 w 1 kasecie, nie dość że ciasno w tej wnęce po kasecie to nie wiem jak zdemontować i wymienić cały komplet tych 3 rolek. Próbuję ale mam wrażenie że wszystko robię na siłę i prężą bardzo te ośki od rolek. Mam prośbę o podanie w paru krokach jak zdemontować prawidłowo i założyć nowe rolki, nie wiem czy demontujecie od tyłu tej maszyny oś napędu? prosiłbym o jakieś rady. pozdrawiam.
    PiotrK
    Level 13  
    Witam !
    Ja wyjmuje z niej toner,wywoływaczkę i bęben , następnie kładę kopiarkę na plecach po zdjęciu jej z dodatkowej kasety jeżeli jest.
    Wymiana rolek bez tego to straszna męka w tym modelu.
    Jaki masz przebieg w tej kopiarce bo rolki podające ma bardzo wytrzymałe .
    Częściej uszkodzeniu ulega sama rolka separująca lub sprzęgło podające (często wystarczy rozebrać i wyczyścić).
    Robson1
    Level 26  
    Wystarczy odkręcić tylną obudowę, zdjąć sprzęgło z ośki i zawlęczkę z tulejką. Potem zdjąć ograniczniki bocznej klapy i odkręcić listwę z czujnikiem rejestracji(1 śruba). mechanizm poboru papieru mocowany jest na jedna śrubę na środku pod listwą z czujnikiem rejestracji.
    odpady
    Level 13  
    Musisz jeszcze odkręcić ten mały kawałek obudowy z lewej strony koło kasety kasety, wtedy będziesz mógł odkręcić i wysunąć prowadnicę z rolką separacji.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    dzięki za wskazówki, wymiana dzięki Wam była dziecinnie prosta, wybrałem metodę dostania się do rolek bez przewracania maszyny na bok. zadanie wykonane, rolki wymienione.