Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Toshiba 37WL66Z - Po wymianie modułu brak treści obrazu

21 Maj 2014 13:22 1362 3
  • Poziom 24  
    Witam.
    TV jak w temacie, uszkodzony był moduł PE0081C. Zdiagnozować udało się dzięki trafieniu na podobną Toshibę z takim samym modułem. Starego modułu nie udało mi się naprawić - TV zaraz po włączeniu z czuwania - wyłączał się. Po podstawieniu modułu od klienta TV działał prawidłowo. W Polsce takiego modułu nie znalazłem, zamówiłem przez ebay w Niemczech. Jak wstawię zamówiony moduł to TV włącza się, jest podświetlenie, jak podłączę euro to jest głos - jednak ani śladu treści obrazu.
    Może ktoś podpowie czy problem może tkwić w ustawieniach rodzaju matrycy? Na woreczku w którym zapakowany był moduł pisze: 47WLT66P.
    Oczywiście numer PE0081C zgadza się - sam moduł wygląda identycznie.
    Jeśli problem byłby z ustawieniami to ktoś poradzi jak ustawić inny rodzaj matrycy nie widząc nic na ekranie?
    Jest też możliwość że moduł jest "padnięty" ale chciałbym wykluczyć inne ewentualności.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    mirex napisał:
    Tam masz wszystko narysowane.
    Jest szansa, że z dwóch zrobisz jeden sprawny. ;)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12584185#12584185

Instrukcja serwisowa - OK - pomocna. Ale co masz na myśli pisząc że tam mam wszystko narysowane - bo nie nadążam.
    No i ja nie chcę z 2 robić 1 sprawny.
    Moduł który kupowałem miał być do 37WL66 a nie do 47WLT66P i w razie czego będę się na to powoływał gdybym odsyłał.
    Myślałem o jakiejś inicjalizacji, zmianie softu albo coś podobnego...
    Jeśli odsyłka nie wchodziła by w grę to co by było trzeba przerzucić ze starego modułu?
  • Poziom 24  
    Więc tak.
    Po sugestii kolegi Liska zamieniłem pamięci EEPROM IC413 24128 i okazało się że usterka przeniosła się razem z pamięcią. Więc zaprogramowałem pamięć "jedynkami" i TV włączył się. No i wszystko by działało jest tylko jedno ale: po wejściu w Menu i próbie poruszania się po menu naciśnięcie klawiszy głośności i zmiany kanałów powoduje natychmiastowe opuszczenie menu i wykonywanie funkcji reg głośności lub zmiany kanałów. Podejrzewam że problem jest w opcjach - bez problemu wchodzę w tryb ale nie wiem jak ustawić opcje OPT1 do OPT4. Może ktoś podpowie?
    Acha - pilot oryginalny.
    OPT3 trzeba było zmienić na 00H i pilot działa prawidłowo.
    Wniosek: wstawić pamięć zaprogramowaną FF, poustawiać co trzeba w trybie serwisowym i działa.
    Nie wiem jak zachował by się moduł w TV 40 cali i większym - czy też wystartował by na czystej pamięci - niestety nie mam tego jak sprawdzić.

Dziękuję kol Liskowi za pomoc na PW. Nie rozumiem czemu nie pisał w temacie - ale i tak bardzo dziękuję.