Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie sygnału samsung galaxy s4

21 Maj 2014 14:57 8271 6
  • Poziom 14  
    Witam

Mam problem z sygnałem w mieszkaniu na balkonie jest super sygnał wejdę do pokoju i tylko odebrać można ale rozmowa jest nie możliwa.

Jaki sprzęt kupić do wzmocnienia sygnału

Sieć to orange , telefony jakie mam to wszystkie samsungi.

Dziękuje za pomoc

pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Są wzmacniacze sygnału ale na dzień dzisiejszy są nielegalne. Na popularnym portalu aukcyjnym jest ich mnóstwo.
  • Poziom 14  
    A jakiś konkretny model który warto kupić

Znajomy kupił za 150zł ale mu nie działał

I trochę pytanie absurdalne czy te wzmacniacze co się do baterii podłącza coś w ogóle dają ??
  • Poziom 14  
    tak myślałem , ale matka głupich umiera ostatnia :D

Dziękuje za Informacje

• Poziom 24  
    Na początek spróbuj przełączyć na GSM (z automatycznego) w ustawieniach sieci.

Ja mam taki problem - punkt usługowy położony poniżej gruntu. Dawno temu wybór mój padł na sieć Era bo tylko z tej sieci miałem zasięg w całym lokalu, pozostałe wtedy sieci czyli Idea i Plus łapały tylko do połowy długości mojego lokalu, w związku z tym, żeby rozmawiać trzeba wychodzić było często na zewnątrz, co było bardzo uciążliwe.

W sieci Era czy teraz T-mobile problemu nie było... do czasu gdy nastąpiła rekonfiguracja nadajników związana utworzeniem firmy, która obsługuje obecnie sieci T-Mobile i Orange. Zaczęło się znowu: brak sieci lub wychodzenie ze sklepu żeby gdzieś zadzwonić. Masakra.

Najpierw trwały prace z nadajnikami - tak od września 2012 zapowiadali, w praktyce październik - grudzień były problemy. 2013 zaczął się nieciekawie, dalej problemy z siecią. Do mnie przychodziło pełno osób naprawiać telefony a w rzeczywistości był problem z siecią. Codziennie po kilka, kilkanaście osób.

Złożyłem w końcu reklamację, że się nie mogę dodzwonić.

Pierwsza odpowiedź - wszystko w porządku proszę sprawdzić telefon. (Dodać należy, że od 12 lat pracuję w serwisie GSM i wiem kiedy sieć nawala a kiedy jest problem z telefonem).

Machnąłem ręką. Męczyłem się, słuchawka Bluetooth w ucho - telefon bliżej wejścia.

Na jesieni 2013 roku podpisywałem umowę - przy okazji nie omieszkałem wspomnieć mojego problemu. Znowu sprawdzili - nic się nie dzieje, sieć działa poprawnie.

2 tygodnie temu doszły inne problemy, w innym miejscu (w drugim sklepie) - wysmarowałem więc maila na tzw. dwie długie strony z dokładnym wydawać by się mogło opisem całej sytuacji.

Najpierw dostałem SMS, że wszystko w porządku, z adnotacją: Operator gwarantuje zasięg na zewnątrz budynku, za zasięg wewnątrz nie odpowiada. Niby racja, tyle, że wcześniej zasięg miałem, naprawdę mocno wewnątrz budynku i to w piwnicy.

Jednakże dostałem maila z dodatkowymi pytaniami, na które odpowiedziałem zgodnie z prawdą. Zadzwoniono do mnie z biura obsługi klienta i przeprowadziłem dodatkową rozmowę w tym temacie. Mają robić kolejne testy, o wyniku których zostanę poinformowany.

Na razie czekam ale... jest poprawa. Zobaczymy jak długo.

Opisane problemy występują u mnie zarówno w T-mobile, Orange no i Play (ta ostatnia sieć zawsze działała z problemami). Mój wspólnik ma w Play i też jest masakra - niby odbiera ale jakość rozmów - bełkot.

Podobne problemy mają inni użytkownicy telefonów z okolicznych miejscowości. Wcześniej wideorozmowy działały - teraz z połączeniem jest problem.

Moim zdaniem - na problem z połączeniami mają wpływ smartfony - one non stop coś pobierają z sieci, obciążając ją mocno. Ceny rozmów (abonamenty) mocno staniały, każdy ma po 2-3 komórki, do tego dzieci w wieku 6 lat biegają z telefonami. Pojawiło się dużo użytkowników mobilnego internetu. A rozmowy bez limitu ma coraz więcej osób.

Przykład u mnie z domu - ja mam 2 smartfony, żona ma 1 smarfton i zwyklas, syn ma smartfon, jeden telefon leży w domu z karta Lycamobile, na który dzwoni rodzina z UK. Łacznie 6 aktywacji a drugi syn już wierci mi dziurę w brzuchu - kiedy dostanie telefon (czyli 7 aktywacja).

Mój samotny wujek - fan gadżetów, ma 2 albo nawet 3 numery (bo dawali za 1zł) plus mobilny internet.

Infrastruktura jest mocno obciążona a sieci szukają oszczędności, stąd przepełnienie - błędy w połączeniu, zrywanie rozmów, głuche telefony.

Mój pierwszy abonament chyba w 2001 roku to było 140zł za Nokie 8210 i 50 minut w sieci Idea i nie było naliczania sekundowego a teraz płacę 39zł za nielimitowane rozmowy i internet.

Mniej kasy = gorsza obsługa.
  • Poziom 42  
    Jak wyżej kolega napisał przełącz sieć na "tylko GSM", możesz też próbować z różnymi wersjami modemu, niekiedy daje to dobre efekty.