Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec jednofunkcyjny - rośnie ciśnienie nawet gdy wyłączony

21 Maj 2014 15:05 2631 5
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadam piec jednofunkcyjny Vaillant Vu-202 plus zasobnik na c.w.u. Galmet Rondo 140l. Zestaw ma 9 lat, anoda była regularnie wymieniana.

Rośnie mi ciśnienie w piecu ponad 3 bary aż uruchamia się zawór bezpieczeństwa w piecu. Ciśnienie wzrasta, nawet gdy piec jest wyłączony.
    Zawór dopuszczający wodę raczej wykluczam bo gdy zamknę główny zawór od wody to dalej ciśnienie wzrasta.
    Ale gdy zamknę oba zawory od rur kierujących ciepłą wodę z pieca do wężownicy zbiornika c.w.u. to ciśnienie przestaje rosnąć.
    Natomiast gdy te zawory są otwarte to słychać delikatny szum płynącej cieczy, co jakiś czas rusza się wodomierz.
    Gdy zamknę zawór doprowadzający zimną wodę do zasobnika i odkręcę kran od ciepłej wody to ciśnienie rośnie ale już wolniej i po jakimś czasie stabilizuje się.

Czy to oznacza, ze uszkodzeniu uległa wężownica w zasobniku i woda z zasobnika jest wtłaczana do instalacji pieca (naczynie wzbiorcze ma ciśnienie)?
    Czy może coś w piecu?
    Da się jakoś naprawić wężownicę czy niestety cały zbiornik do wymiany (ponad 1300zł) ?
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Tomi_ napisał:
    Czy to oznacza, ze uszkodzeniu uległa wężownica w zasobniku

Tak :(. Zasobnik do wymiany. Z całym szacunkiem dla Galmetu, ale te 9 lat to niezły wynik :).
  • Poziom 11  
    Hmm.
    Będę musiał zatem zainwestować w nowy zasobnik.
    Piszesz, że 9 lat do dobry wynik dla Galmetu.
    Masz jakąś alternatywę dla zasobnika innego producenta ?
  • Poziom 29  
    wawrzeczko_t napisał:
    Tomi_ napisał:
    Czy to oznacza, ze uszkodzeniu uległa wężownica w zasobniku

Tak :(. Zasobnik do wymiany. Z całym szacunkiem dla Galmetu, ale te 9 lat to niezły wynik :).

Ciekawe, a ja z Galmetem mam niezłe doświadczenia i jak dotąd spotkałem tylko Reflexy, które padły po kilku latach. Myślę, że wyłącznie z powodu fatalnego montażu i zaniedbania wymiany anod.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tomi_ napisał:
    Masz jakąś alternatywę dla zasobnika innego producenta ?

Zasobnik z nierdzewki.
  • Poziom 11  
    Rzeczywiście winny okazał się przerdzewiały zasobnik (wężownica).
    Jego wymiana rozwiązała problem.