Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia Lumia 800 - zbita szybka

PanRoyal 21 May 2014 19:07 1746 9
    PanRoyal
    Level 2  
    Witam.
    Dziś przez przypadek uszkodziłem szybkę w Lumii 800. Ekran jest popękany, ale działa bez problemu. Aby to naprawić trzeba kupić cały wyświetlacz za kilkaset złotych, czy może wystarczy kupić tylko szkło za niecałe 50 złotych?

Jeśli ktoś wie co zrobić, będę wdzięczny.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Trzeba kupić cały komplet.
  • Helpful post
    luxxxus
    Level 20  
    Jeśli wyświetlacz świeci a dotyk działa poprawnie wystarczy wymienić w tym modelu samo szkło.
    PanRoyal
    Level 2  
    luxxxus wrote:
    Jeśli wyświetlacz świeci a dotyk działa poprawnie wystarczy wymienić w tym modelu samo szkło.

Uffff, dzięki
    tino2003
    Admin of GSM Group
    PanRoyal wrote:
    Uffff, dzięki

Daj znać jak już wymienisz :D
    luxxxus
    Level 20  
    Inna sprawa że trzeba posiadać do tego odpowiedni sprzęt oraz umiejętności ale jest chyba oczywista oczywistość :)
    elemen_th
    Level 29  
    Nie udzielaj szkodliwych porad, w lumii 800 trzeba wymienić cały komplet.
    sm233
    Level 38  
    elemen_th wrote:
    Nie udzielaj szkodliwych porad, w lumii 800 trzeba wymienić cały komplet.

Da się wymienić oczywiście ale samą szybę, musi działać wyświetlacz i dotyk. Niestety do najłatwiejszych czynności to nie należy. Troszkę doświadczenia trzeba mieć żeby to ładnie zrobić.
    PanRoyal
    Level 2  
    Poszedłem do jakiegoś serwisu... chcą 200zł za całą naprawę, więc nie warto. Póki telefon działa, szybka będzie zbita.

Co do trudności wymiany , to oglądałem filmik i faktycznie jest to troche skomplikowane, o narzędziach nie wspominając.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    PanRoyal wrote:
    wystarczy kupić tylko szkło za niecałe 50 złotych?

luxxxus wrote:

PanRoyal wrote:
    Uffff, dzięki

Potem przychodzi mi do serwisu taki jegomość i słysząc cenę jaką podaje stwierdza, że na elektrodzie pisali, że za 50zł. można zrobić i ja jestem zdziercą.
    Zamykam temat i niech zostanie jako wzorowy przykład dla domorosłych majsterkowiczów oraz tych którzy się wypowiadają w tematach niech się zastanowią dwa razy zanim coś napiszą.