Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa D 1.3cdti 2008r - Nie kręci rozrusznikiem

21 Maj 2014 19:27 6414 4
  • Poziom 18  
    Pytanie autko jak w tytule nie kręci rozrusznikiem (brak sterowania na przekaźniku K61)
    Na krótko jak przekaźnik się zewrze rozrusznik kręci.
    Do tego przy próbie odczytu błędów z ECU brak komunikacji.

Posiada ktoś schematy do tego silniczka głównie oczywiście interesuje mnie schemat sterownika silnika.
  • Poziom 40  
    Schematy do corsy d kiedyś w sieci znalazłem dosłownie w pięć minut.Takie podstawy jak bezpieczniki sprawdzone?Obejrzyj wtyczki przy sterowniku,może zgnite.
  • Poziom 18  
    Do corsy D w 5 min to raczej nie znajdziesz, ale już w kwestii schematu sobie poradziłem.
    W poniedziałek się wezmę za przegląd instalacji, zobaczymy co znajdę.
    Swoją drogą to mam dość spory pobór prądu spoczynkowego.
    Na początku jest ok 730mA ale po chwili usypia się elektronika i spada do 135mA co chyba jest i tak dość sporo biorąc pod uwagę ze to auto nic prawie nie ma.

Ale dzięki za chęci.
  • Poziom 18  
    Doszedłem do:
    Uszkodzony sterownik ECU (zaśniedział w środku korozja zrobiła swoje)
    Bez sterownika pobór prądu 8mA
    Teraz tak podmieniłem sterownik ECU na drugi te same oznaczenia tyle że sterownik nie był wylogowany.
    Obecnie mam błędy:
    B3977 - 00 Otrzymano nieprawidłowy identyfikator środowiskowy ECM (moduł sterujący silnika)
    P1611 - 00 Wpisano nieprawidłowy kod bezpieczeństwa
    P1614 - 50 Niewłaściwy klucz z transponderem

Wpisałem nr VIN taki sam do wszystkich sterowników, dysponuję jedynie CAR PASS do samochodu nie mam kodu do ECU.
    Mogę ew podmieniać układy między sterownikami kwestia które, prosiłbym o pomoc w ogarnięciu tematu (info na PW)
  • Poziom 18  
    Pytanie z innej beczki,
    Czy można podmienić sterownik silnika z tej samej wersji silnikowej o tej samej mocy ale o innym oznaczeniu.
    Żeby zachować środowisko należy podmienić jednocześnie z ECU moduł BSI, licznik, immobiliser z kluczykiem czy coś więcej?
    Czy radio i MID będą działać czy też będą problemy?