Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E352dn - Niska jakość wydruku

bloodyman 21 Maj 2014 20:25 1689 11
  • #1 21 Maj 2014 20:25
    bloodyman
    Poziom 25  

Witam!

Jestem początkującym użytkownikiem drukarki laserowej ee352dn i mam dwa problemy o które chciałbym zapytać.

1. Jak widać na obrazku poniżej- ślady na brzegu kartki oraz ogólne lekkie zabrudzenie na całej powierzchni. Czy jest to zużycie wałka światłoczułego?

2. Bardzo słaba jakość wydruku "skanów" nawet dobrej jakości. Czcionki z dokumentów "edytowalnych" drukują się idealnie lecz te skanowane są bardzo kiepskie. Czy to wina sterowników czy może złej konfiguracji drukarki? Posiada ktoś tego typu drukarkę i wie jak ją dobrze ustawić?

konfiguracja

0 11
  • Pomocny post
    #2 21 Maj 2014 20:53
    Sir Charles
    Poziom 26  

Masz zużyty bęben.Te ciemne ślady będą się powiększały i coraz bardziej rzutowały na jakość wydruku.Możesz założyć sam wałek OPC lub nowy moduł,co jest i bezpieczniejsze i pewniejsze na dłuższy czas.

0
  • #3 21 Maj 2014 21:06
    bloodyman
    Poziom 25  

Właśnie z tym wałkiem podejrzewałem zużycie, lecz chciałem się upewnić. Bardziej nurtuje mnie pytanie 2 dotyczące polepszenia jakości wydruku. Chciałbym wydrukować książkę "skanowaną" ale małe czcionki są praktycznie niewidoczne. Jeśli ktoś ma e352 lub podobną niech doradzi jak ją ustawić jakie sterowniki zainstalować.

0
  • #4 21 Maj 2014 22:29
    suri1986
    Poziom 23  

A szukałeś we właściwościach sterownika? Jest tam do ustwienia jasność itd.

0
  • #5 31 Maj 2014 14:46
    bloodyman
    Poziom 25  

Szukałem. Zmiana jasności niewiele pomaga, już próbowałem różne możliwe konfiguracje ustawień i też nie ma jakichś konkretnych efektów.

0
  • #6 31 Maj 2014 16:09
    my41s
    Poziom 32  

Ten 1 skan, to wydruk obrazu, a tak niestety często jest, jeśli tekst 'idzie' z obrazu. Spróbuj przyciemnić obraz oraz wydrukować plik w maksymalnie wysokiej rozdzielczości. W dodatku bęben też do wymiany.

bloodyman napisał:
    Chciałbym wydrukować książkę "skanowaną" ale małe czcionki są praktycznie niewidoczne.

Niestety, ale na wielu drukarkach tak jest. Spróbuj trochę pobawić się tym skanem.

0
  • Pomocny post
    #7 02 Cze 2014 20:00
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 03 Cze 2014 06:56
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Na niektórych drukarkach wydruk skanów znacznie się poprawia po bardzo prostej czynności - przed drukowaniem należy ustawić "wydruk w skali szarości" w programie z którego się drukuje. Czasami bardzo poprawia to jakość, a zwłaszcza kontrast, nawet jeśli skan i tak jest w skali szarości.

0
  • #9 07 Lip 2014 20:53
    bloodyman
    Poziom 25  

Dzięki za odpowiedzi :) zamówiłem właśnie nowy bęben OPC, sam bez modułu (rozebrałem moduł i wyglądał całkiem przyzwoicie. Chociaż mogę się mylić jestem laikiem) po rozebraniu było w nim dużo proszku, oczywiście wyczyściłem. Jak dojdzie i wymienię to dam znać czy się poprawiło. Dziękuję WSI mniej więcej wiem o co chodzi a jak nie to wygooglam. Ważne że naprowadziłeś na odpowiednią ścieżkę:)

0
  • #10 11 Lip 2014 20:54
    bloodyman
    Poziom 25  

A więc tak. Wymieniłem bęben OPC. Skazy z boku kartki zniknęły. Pojawił się za to inny problem. Kartki są pasmami lekko przybrudzone (delikatnie szare tło w okolicach pionowych linii) oraz cienkie pionowe linie. Rozebrałem moduł OPC jeszcze raz i w miejscu tych linii na listwie zbierającej są delikatne "ząbki". Przed wymianą bębna ząbków nie było. Listwę delikatnie przetarłem chusteczkami z pozostałości toneru podczas wymiany. Pytanie jest takie. Można samodzielnie zregenerować tą listwę zbierającą (jakoś przekleić, wyczyścić)? Można kupić gdzieś samą listwę bez modułu?

0
  • Pomocny post
    #11 11 Lip 2014 21:43
    Sir Charles
    Poziom 26  

Bęben powinieneś wymienić razem z listwą, normą jest zakładanie obydwu nowych części.
    Skoro tego nie zrobiłeś spróbuj dokładnie wyczyścić listwę alkoholem np izopropanolem.
    Ważne by przed założeniem do modułu listwę potraktować talkiem, lubrykantem. Jeśli nie masz użyj proszku tonerowego. Zanim włożysz do drukarki ręcznie obróć wałkiem OPC po jego całym obwodzie, będziesz widział czy listwa ma poślizg.
    O listwę możesz popytać w Agawie, powinni mieć

0
  • #12 21 Lut 2015 21:15
    bloodyman
    Poziom 25  

Zakupiłem listwę. Drukarka chodzi jak nowa :) zamykam

0