Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzator AEG przenośna czy warto?

21 Maj 2014 21:06 2553 2
 • Poziom 15  
  Witam chciałbym kupić sobie klimatyzator do pomieszczenia 45 m2 ( dom drewniany ). Nie miałem przewidzianego tego zakupu w budżecie i chciałbym kupić coś używanego. Znalazłem klimatyzator przenośny firmy AEG za ok 200 zł z możliwością odbioru osobistego. Co należy sprawdzić żeby nie kupić zepsutego. Czy takie klimatyzatory się nabija ? Dzięki z góry za informacje .
 • Poziom 11  
  Nie warto. Klimatyzatory przenośne to buble. Z jednej strony dmucha zimne powietrze, a z drugiej ciepłe :) Tak, jest w zestawie dołączony przewód do odprowadzenia tego ciepłego powietrza, ale wiąże się to z tym że musisz zrobić gdzieś dziurę w np. ścianie żeby wyprowadzić go na zewnątrz. Nawet z tym przewodem "szału" nie osiągniesz ponieważ jest on słabo lub wcale nie izolowany.
  Druga sprawa że są one słabo wydajne Zazwyczaj pobierają tyle samo kw co oddaje. Żeby wychłodził Twoje 45m2 zapewne jaki by nie był to musiałby działać na okrągło. Powodzenia jak przyjdzie pierwszy rachunek za energię elektryczną.
  Skropliny - albo wylewasz wodę co jakiś czas z tacy skroplin, albo dajesz kolejny wężyk do jakiegoś odpływu lub przez ścianę.
  Twoje 45m2 to dużo.
  Doradzam wstrzymać się z zakupem, odłożyć więcej pieniędzy i kupić normalny klimatyzator na ścianę :) Będzie Pan zadowolony.
 • Poziom 15  
  no i fajnie ...
  kupię na kredyt :)
  pozdrawiam