Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć telewizor do internetu?

Croos13 21 Maj 2014 22:24 55713 9
  • #1 21 Maj 2014 22:24
    Croos13
    Poziom 6  

Witam, mam problem jak w temacie. Otóż zakupiłem niedawno telewizor:
    Toshiba 40rl838. I chciałbym mieć w nim internet poprzez bezprzewodowy router wifi: ZTE MF-63.
    Ale mój router nie posiada LAN, a w tv jest.I co robić?
    Gość w sklepie mówił mi coś o jakiejś karcie wifi pod USB. Pomóżcie bo pierwszy raz zetknąłem się z takim problemem.

2 9
  • #2 21 Maj 2014 23:26
    spaniel111
    Poziom 27  

Croos13 napisał:
    Witam wszystkich.
    Chyba piszę w odpowiednim miejscu jak nie to przepraszam.
    Mam problem jak w temacie. Otóż zakupiłem niedawno telewizor Toshiba 40TL933.
    I chciałbym mieć w nim internet poprzez bezprzewodowy router wifi ZTE MF-63.Ale mój router nie posiada LAN, a w tv jest.
    I co robić? Gość w sklepie mówił coś o jakiejś karcie wifi pod usb.Pomóżcie bo pierszy raz zetknołem się z takim problemem.

W specyfikacji technicznej tv masz

WiFi® Ready (wymaga karty Toshiba WiFi®)

czyli musisz zakupić adapter usb wi-fi do tv a z adapterami jest różnie ja do swojego Sony musiałem kupić dedykowany 200 zeta do Samsunga można coś tańszego dobrać jak to wygląda z Toshiba :?: :?: :?:

1
  • #3 22 Maj 2014 07:57
    grubs
    Poziom 32  

Taniej jest zakupić mini router pracujący w trybie AP client i połączyć krótkim kabelkiem lan do TV.
    Pełno tematów na elektrodzie. Użyj szukaj.

3
  • #4 22 Maj 2014 08:26
    KaW
    Poziom 34  

Praktycznie to powinno być tak. Doprowadza się internet do miejsca w którym jest TV.Obok TV montuje urzadzenie Wi-Fi .Z niego signal -droga przewodowa -podaje sie sygnał internetu do TV a reszta ew.komputerów dostaje sygnał po Wi-Fi. W ten sposób TV aktualizuje swoje oprogramowanie i mamy dostęp do internetu w TV. .Oszczędza się pieniądze na module Wi-Fi /TV -który w tym przyp. staje sie zbedny.

3
  • #5 22 Maj 2014 11:31
    spaniel111
    Poziom 27  

KaW napisał:
    Praktycznie to powinno być tak. Doprowadza się internet do miejsca w którym jest TV.Obok TV montuje urzadzenie Wi-Fi .Z niego signal -droga przewodowa -podaje sie sygnał internetu do TV a reszta ew.komputerów dostaje sygnał po Wi-Fi. W ten sposób TV aktualizuje swoje oprogramowanie i mamy dostęp do internetu w TV. .Oszczędza się pieniądze na module Wi-Fi /TV -który w tym przyp. staje sie zbedny.

Praktycznie kolego to masz gniazdko/antenę + router + i tv :| :| :| cholera wie gdzie więc adaptery są ok gorzej jak producent wymaga adaptera dedykowanego :cry: :cry:

1
  • #6 22 Maj 2014 11:43
    grubs
    Poziom 32  

Kolego KaW z całym szacunkiem ale porada sugerująca przestawienie routera bliżej TV żeby podpiąć kablem ( na co zapewne każdy wpadnie i jeżeli będzie miał możliwość to to zrobi) w tym przypadku nie ma żadnego zastosowania skoro router autora tematu nie posiada wyjścia lan.

2
  • #8 22 Maj 2014 16:56
    Croos13
    Poziom 6  

Bardzo przepraszam za pisownię. Dawno nie byłem na tym forum. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Taka karta wifi dla mnie jest strasznie droga.
    Tak jak pisał kolega 'grubs' mój router nie posiada wyjścia LAN.
    A co do kolegi 'KaW', to w szafie znalazłem stary router TP-LINK MR3020.
    I może dało by rade jakoś ten wyżej wymieniony router podłączyć do tv przez LAN, a do niego podłączyć drugi ZTE MF-63.Proszę o wasze sugestie.

1
  • #10 24 Cze 2014 17:14
    Croos13
    Poziom 6  

No tak jednak dam sobie z tym spokój. Przecież wystarczy mi laptop do korzystania z internetu. Więc dzięki wszystkim za wasze odpowiedzi. Zamykam temat.

1