Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

behringer C1 - Jak podłączyć mikrofon do laptopa

Carnivale89 21 Maj 2014 22:38 2001 3
  • #1 21 Maj 2014 22:38
    Carnivale89
    Poziom 6  

Witam . Chciałbym wreszcie zacząć robić pierwsze kroki w muzyce i zacząć korzystać z mikrofonu . Myślałem że pójdzie łatwiej i że do użytkowania mikrofonu wystarczy mikrofon kabel laptop i zasilacz phantom . Jednak nie wiem jak podłączyć i czym najlepiej podłączyć mikrofon do komputera . Laptop z boku ma wejście na zwykły mikrofon , czy istnieje coś takiego jak adapter/kabel XLR a 2ga końcówka z wejsciem na mikrofonowe w laptopie ? Z racji tego że wydałem troche kasy w tym miesiącu moge pozwolić sobie na wydanie do 200 zł . Będe wdzięczny za info
    Posiadam :
    -mikrofon behringer C1
    - zasilacz phantom
    - złącza XLR 3m
    - laptopa Asus intel(R) core(TM) i7 2630QM 2.0 GHz 8.0 GB RAM

1 3
  • Pomocny post
    #2 22 Maj 2014 08:01
    grubs
    Poziom 32  

Kolego "xlr na mini jack" - > wpisz wiadomo gdzie.

0
  • #3 22 Maj 2014 21:34
    Carnivale89
    Poziom 6  

Dzięki wielkie za pomoc , w necie nie znalazłem ale byłem w 2 sklepach muzycznych i w 1 nie mieli a w drugim zrobili mi w pół g
    odziny żeński XLR- mini jack 4m za 42 zł :)

0
  • #4 02 Lut 2015 11:27
    GaceQ123
    Poziom 1  

Witam,
    podpinam się do tego tematu bo jest najbliższy do tego co ja mam.
    Posiadam:
    - Mikrofon Behringer C1
    - Mikser Behringer Xenyx Q502USB

Ten mikser posiada zasilanie Phantom, lecz jak podłączyłem mikrofon kablem xlr-xlr (żeński-męski) na 1 kanał to mikrofon ma strasznie słabą czułość.
    Próbowałem regulować gainem oraz wszystkimi ustawieniami. Zasilanie Phantom dochodzi bo dioda zasilająca świeci się. Zastanawiam się czy nie będę musiał dokupić jeszcze jakiegoś przedwzmacniacza.

Dla porównania, posiadam mikrofony dynamiczne które działają bez zarzutu.

-2