Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon NOWY kupic ?

tomek12454 21 Maj 2014 22:41 1152 4
  • #1 21 Maj 2014 22:41
    tomek12454
    Poziom 8  

Witam! Tak jak w temacie, chcę kupić nowy telefon (dokładnie mój kolega) w cenie do ok 500zł. Chodzi raczej o jakiś smartfon z androidem. Poprosil mnie o znalezienie mu telefonu bo się na tym zupelnie nie zna, a ja już nie obserwuje telefonów od kiedy weszły xperie (cały alfabet ich :D). DLategoteż zwracam sie do was:)
    Miło byloby gdyby bateria trzymała chociaż 2 dni. Czekamy na propozycje, dzięki, pozdro!
    1. Nowy/używany.
    2. Jaką markę/model preferuję lub używałem do tej pory.
    3. Budowa: standardowy, klapka, rozsuwany.
    4. System operacyjny: symbian, android, windows, inny.
    5. Klawiatura powinna być: standardowa, qwerty, dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon.
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej.
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne.
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon.
    11. Założony budżet.
    12. Inne wymagania.

AD1. Nowy
    AD2. Preferuje HTC, ew. Samsung
    AD3. Standard
    AD4. Android
    AD5. Doykowa
    AD6. 4''-5''
    AD7. Głownie pisanie i dzwonienie, czasem internet, odczytywanie PDF, plików office. Gry raczej odpadają
    AD8. Funkcje: WIFI BLUETOOTH GPS DZWONIENIE SMS
    AD9. Nie mam pojęcia...
    AD10. Kolega jest w wojsku...
    AD11. ok.500zł +-50zł
    AD12. dosyć wytrzymały, ale wiadomo czego mozna sie spodziewac po smartfonie

0 4
  • #2 22 Maj 2014 00:09
    dxxx

Poziom 24  

Admin zaraz cię upomni, że nie wypełniłeś tabelki...

Jest tego tak dużo na rynku, że naprawdę ciężko doradzić.

Te 500zł to chce wydać na nowy z paragonem/fakturą VAT ze sklepu z polskiej dystrybucji czy jakiś z drugiej ręki z tzw. fakturą VAT marża. Te drugie są oczywiście tańsze. Kupując z netu czytaj dokładnie opis aukcji - termin dostawy 30 dni - to odnowiony telefon z Chin. Nawet jak napiszą "lokalizacja UK" a dostawa 30-60 dni - to telefon leci a właściwie płynie z Chin.

Popatrz na parametry telefonów - moim zdaniem jeżeli android 4.0 lub wyżej to co najmniej 1GB pamięci RAM, im więcej tym lepiej. Telefony z 768MB lub mniej mogą sobie nie radzić. Dlatego odradzam takie jak Xperia E, J, Galaxy Core Plus, Trend, Trend Plus - zawsze coś będzie kulało. No chyba, że to pierwszy smartfon. To nawet Young S6310 przejdzie...

Podobnie procesor - również im wyżej tym lepiej, absolutne minimum to 1GHz, a najlepiej co najmniej 2 rdzeniowy.

Dla mnie wygląd również się liczy. No i marka, czyli Nokia, Samsung, Sony, HTC, od biedy LG ale naprawdę trzeba popatrzeć na wykonanie - L3 czy L5 pierwszej generacji mają słabe plastiki, obudowy rysują się po kilku miesiącach. L7 II ma zaś wyjątkowo mocną baterię (nie wiem jakie parametry bo piszę z głowy czyli z niczego).

Optymalna wielkość telefonu to 4-4,5". Na mniejszym, będziesz się denerwował przy klawiaturze QWERTY, lub aplikacjach typu Facebook - wada wzroku murowana. Większy - gdzie go schować?

Reszta odpada ale zdania zawsze są podzielone, fani Kurger & Matz, Huawei, ZTE zaraz mnie zjedzą. Tam też można znaleźć dobrze wykonany telefon ale ogólnie to chinole. Niska cena wynika z niskiej jakości materiałów.

Nokie niestety musisz wykluczyć, bo chcesz Androida.

Z tego co do mnie ludzie przynoszą do sprzedania to może Samsung Core (ale nie Core Plus), S4 mini - tyle, że będzie droższy. S3 mini - przyzwoity. Xperia J odradzam - wykonanie korpusu to odpustowy plastik. Może Xperia L lub M (nigdy nie wiem, który z nich jest lepszy). Może HTC Desire 500. Ze starszych ale jarych niedocenione Samsung Galaxy Ace 2 (pamiętam, że miał autofocus, co okazuje się, że nie każdy telefon posiada, procesor 800MHz 2 rdzenie czyli jak przymrużę oczy - przejdzie).

Ja używam HTC Sensation (już niedostępny) i Samsung Galaxy S II Plus (niedawno były wyprzedaże tego telefonu). Bardziej odpowiada mi Sensation, do Samsunga nie mogę się przyzwyczaić mimo, że lepiej wyświetla strony (animowane banery i gify), chociaż przeglądarka w HTC jest lepsza (większy obszar na przeglądanie strony), nakładka Sense w HTC jest naprawdę dopracowana, Samsung ma beznadziejną klawiaturę QWERTY. Samsung jest z`kolei lżejszy.

A odnośnie baterii, w moim poście o bateriach (poszukaj) piszę o różnych przebojach klientów z bateriami.

Jak nie używasz smartfona, netu, wifi, itp to kilka dni podziała - jak używasz do przeglądania YT, czy grasz to bateria starczy na kilka godzin, przy ekstremalnych grach 3D jak pisze użytkownik telefonu Nexus4 - 40 minut...

0
  • #3 22 Maj 2014 20:24
    tomek12454
    Poziom 8  

Dzięki dxxx pomogłeś naprawde, należy ci się piwo!
    Rozmyslamy nad desire 300 desire 500.. opinie?:)
    pozdro!

0
  • #4 25 Maj 2014 08:31
    dxxx

Poziom 24  

Żeby bardziej namieszać - w momencie gdy napisałem moje propozycje - do sklepu zaczęli przychodzić klienci z pytaniami o pokrowce do jakiegoś HTC 310. Okazało się, że Desire 300 ma już następcę - HTC Desire 310.

Sytuacja powyższa pokazuje jak szybko zmieniają się modele w branży GSM.

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/7446/7944/7261/0/

0
  • #5 25 Maj 2014 09:51
    OlekMTG
    Poziom 34  

Odradzam porównywanie Desire 300 i 310. 310 to zupełnie inny model, z procesorem MTK a nie qualcomm. Patrząc w środku nawet nie wygląda jak typowy HTC, bardziej przypomina jakiegoś chinola niz markowy produkt. IMHO HTC zleciło jakiejś chińskiej firmie (może ZTE) produkcję budżetowego smartfonu i sprzedają go pod swoim logo.

0