Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskanie danych z dysku z uszkodzoną partycją

22 Maj 2014 08:39 1503 9
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Proszę o wskazówki, jak odzyskać dane z dysku ST3250510AS Barracuda 7200.10. Na dysku były trzy partycje, jedna systemowa (XP). Doszło do uszkodzenia tablicy partycji i dysk jest niedostępny. Próbowałem go podłączyć do innego kompa przez adapter SATA/USB i zgrać dane , ale dysk nie jest rozpoznawalny. Na pewno koledzy mieli już podobne problemy, z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 38  
    bpbrd napisał:
    ale dysk nie jest rozpoznawalny.
    Bios go widzi? Próbował kolega odpalać linuxa z LiveCD Gparted/Ubuntu? z jakim skutkiem?
    bpbrd napisał:
    innego kompa przez adapter SATA/USB
    Spróbuje kolega go podpiąć bezpośrednio bez adapterów. Smart dysku by się przydał.
  • Poziom 42  
    Dysk jest widoczny w biosie ?

Jeśli tak to czekamy na SMART z MHDD / dowolnej dystrybucji linuksa.
  • Poziom 9  
    dysk jest widoczny w biosie, ale mhdd nie startuje z płyty, wiesza się? nie mogę dać smarta

Dodano po 23 [minuty]:

Po wystartowaniu z dyskietki PartitionMagic wyświetla : Partition table error found, nic nie można dalej z tym zrobić , tylko format

Dodano po 51 [minuty]:

instalator windows xp również się wiesza, nie można ponownie nic zainstalować

Dodano po 42 [minuty]:

dysk nie daje się również sformatować
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Chcesz odzyskać dane i próbowałeś formatować dysk ?

Sprawdzałeś jak DMDE widzi jego zawartość ?
  • Poziom 9  
    aby skorzystać z dmde trzeba najpierw zainstalować system ( nie jest bootowalny), a wcześniej utworzyć nową partycję, a to nie jest możliwe bo nie ma dostępu do dysku. Jestem zdesperowany i dla tego próbowałem formatu. Chciałem ponownie zainstalować system i odzyskać dane przy pomocy jakiegoś programu, który to umożliwia, nawet po dokonaniu formatu, np. dmde. Chyba że się mylę? spróbuję jeszcze zdobyć i zastosować Hirens Boot CD
  • Spec od komputerów
    NIC na tym dysku nie zapisuj. Nie ma potrzeby instalować systemu bo tylko utrudni odzysk danych. lub uniemożliwi jeżeli dysk poważnie uszkodzony.. Pracuj z live. Wszystkie niezbędne programy masz na tym lubuntu ratunkowym. Przy starcie z DC/pena wybierz opcję wypróbuj bez instalacji na dysk.
    https://www.dropbox.com/s/zegrjn2e6vrq0le/lubuntu-14.04.1-ratunkowy-PL.iso
    Na początek pokaż SMART
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13017873#13017873
    Po obejrzeniu SMART podam dalsze kroki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzięki Linuks. Niestety wskazane przez ciebie, ściągnięte oprogramowanie nie daje się wypalić na płytę bez błędu. Udało się natomiast wypalić Hirens Boot CD. Próba bootowania jednak nie powiodła się. Program staje na pierwszym okienku wyboru i zawiesza się. Nie ma więc nadal dostępu do zawartości dysku. Jak już wspomniałem MHDD w ogóle się nie uruchamia ale dysk jest widoczny w Biosie.
    Może jakiś inny pomysł? Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    bpbrd napisał:
    wypalić na płytę bez błędu
    bpbrd napisał:
    Hirens Boot CD. Próba bootowania jednak nie powiodła się.
    To może kolega sobie zmieni napęd CD/DVD
    bpbrd napisał:
    . Nie ma więc nadal dostępu do zawartości dysku.

Spokojnie najpierw chcielibyśmy zobaczyć s.m.a.r.t dysku żeby ocenić jego stan i dopiero dalsze kroki po s.m.a.r.t
  • Poziom 9  
    Problem nie leży w nagrywarce, lecz w ustawieniu nagrywania.
    Kiedy próbuję nagrać iso na CD wyświetlają się następujące okna
    Mam problem w ustawieniu właściwych parametrów. Zignorowanie umożliwia nagranie płyty, ale przy próbie bootowania pojawia się komunikat:
    EDD: Error 8000 reading sector 282266
    No DEFAULT or UI configuration directive found
    boot: