Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus - Zapalanie tylko na gazie

22 Maj 2014 10:47 915 4
  • Poziom 19  
    Mam Poloneza Caro Plus 1.6 GLI instalacją Bedini(niestety). Przełączanie na gaz następuje automatycznie po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika i naciśnięciu pedału gazu. Auto zawsze zapala na benzynie. ostatnio mam awarię w układzie zasilania benzyny i mam pytanie: czy można zapalić na gazie i jak to zrobić, żeby chociaż mógłbym dojechać mechanika?
    Pozdrawiam i czekam na ewentualną podpowiedź.
  • AdexAdex
  • AdexAdex
  • Poziom 19  
    Niestety, w instrukcji na ten temat nic nie znalazłem. Jest tylko informacja, że w przypadku awarii instalacji gazowej przejść na zasilanie gazowe. Sądzę -po przeczytaniu-że awaryjnie nie da rady odpalić, gdyż przy parowniku jest termistor i -jak piszą- przejście na gaz następuje przy osiągnięciu temperatury 30 stopni Celsjusza.
  • Poziom 17  
    ogrzej termistor zapalniczką tylko ostrożnie ;]

edit. ewentualnie żeby zachować ppoż można polać reduktor gorącą wodą
  • Poziom 19  
    Ostatecznie udało się zapalić na gazie dzięki poniższej informacji, którą uzyskałem kiedyś od i o której sobie przypomniałem ( i nawet ją znalazłem). Oto jej treść:
    "centralkę do przełączania ma Pan pewnie dwustopniową (tzn. albo benzyna albo gaz załączany automatycznie) w takim przypadku niech Pan przekręci kluczyk w stan gotowości zapłonu i niech Pan parę razy na włączonym zapłonie przełączy przyciskiem benzyna -automat kilka razy powinno wystarczyć. Ostatecznie położenie przycisku powinno być ustawione na automat i niech Pan spróbuje odpalić. Może się nie udać za pierwszym razem, ale powinno prędzej czy później odpalić.
    Podgrzałem suszarką ( względy bezpieczeństwa p.poż) czujnik temperatury umieszczony na parowniku i stosując powyższą metodę faktycznie zapaliłem na gazie.
    Serdeczne podziękowania za pomoc. temat zamykam.