Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] EXCEL, VBA - Jak porównać arkusze EXCEL - makro czy jak ?

geoart 22 Maj 2014 14:13 2175 7
  • #1 22 Maj 2014 14:13
    geoart
    Poziom 9  

Witam koleżeństwo. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Mam dwa arkusze kalkulacyjne. W nich różne dane. Chcę część danych które są w nich ułożone wierszami ale nie są posortowane i nie ma możliwości ich sortowania (scalone komórki). Miałoby wyglądać to tak iż w pierwszym arkuszu szukam dane w jakiejś komórce i wierszu np oznaczenie (tekst) następnie w jakiejś kolumnie tego samego arkusz i skoroszytu z resztą też odczytuję wartość liczbową odpowiadającą temu polu. Następnie przechodzę do drugiego arkusza (nie skoroszytu) wyszukuję w nim tę samą wartość tekstową i odczytuję odpowiadającą jej wartość liczbową w określonej kolumnie. Następnie tworzę trzeci arkusz do którego kopiuję wyszukane dane z pierwszego i drugiego arkusza i porównuję czy wartości liczbowe są takie same.
    Dojaśnię: np w 1 arkuszu ma dane zawierające nazwisko lub nazwę firmy, dalej w kolumnie np wielkość sprzedaż. Drugi arkusz to samo tylko wykonane przez inną osobę i w innym czasie - dlatego dane nieposortowane) . Chodzi mi o porównanie tych dwóch arkuszy według tej właśnie nazwy lub jej części czy zawarte dane w zakresie sprzedaży są takie same.
    Proszę o pomoc to jest dla mnie maxymalnie ważne a nie wiem jak sią za to zabrać

0 7
  • #2 22 Maj 2014 16:46
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam.
    Jaki jest sens 3 arkusz?
    Arkusz1
    A - nazwisko, B - wielkość
    C2 =WYSZUKAJ.PIONOWO(A2; Arkusz2!A:B; 2; 0)=B2

0
  • #3 23 Maj 2014 07:26
    geoart
    Poziom 9  

Dziękuję za odp. ale:
    1. tabele są nie posortowane i nie ma takiej możliwości
    2. dane znajdują się w 2 różnych arkuszach - fizycznych plikach.

Załączam screen z danymi a by było widać jak wyglądają w obu plikach dane. Dane nie są posortowane mój cel jest taki że chcę sprawdzić czy z 1 pliku dla tych samych danych (tu mam problem bo chciałbym szukać kawałka ciągu znaków bo nie wiem czy nie ma literówek) dajmy na to oznaczonych jakimś symbolem np GK-II-2,3,3,6 w kolumnie C i tak samo lub podobnie oznaczonych w 2 pliku np w kolumnie D dane zawarte w kolumnie Q pierwszego pliku są takie same jak dane zawarte w kolumnie P drugiego pliku.

0
  • #4 23 Maj 2014 07:51
    PRL
    Poziom 33  

Coś takiego na wzór:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

P.S. Raz piszesz, że jeden skoroszyt, a innym razem, że dwa. Jak to więc jest?

0
  • #5 23 Maj 2014 12:46
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

geoart napisał:
    Następnie przechodzę do drugiego arkusza (nie skoroszytu)

0
  • #6 23 Maj 2014 13:05
    PRL
    Poziom 33  

Cytat:
    2. dane znajdują się w 2 różnych arkuszach - fizycznych plikach.

0
  • #7 23 Maj 2014 13:44
    geoart
    Poziom 9  

Tak dane znajdują się w dwóch fizycznych plikach załączone screeny pokazują zrzuty z tych plików (arkuszy)

0
  • #8 11 Wrz 2018 13:05
    geoart
    Poziom 9  

Brak zainteresowania tematem -

0