Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 806 2.0 1994 - Jak na zderzaku przestawić pedał sprzęgła ?

22 Maj 2014 16:54 1923 8
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z autkiem ... otóż, jakiś czas temu było w nim wymieniane sprzęgło i od tego czasu rozpoczęły się same kłopoty :(. Przy przełączaniu biegów słychać charakterystyczny zgrzyt ... nie wiem, czy winą jest tu synchronizator skrzyni biegów, czy też może regulacja sprzęgła, albo też regulacja samego pedału sprzęgła ??? Zauważyłem, że pedał wciska się do samej podłogi, a jeszcze to jest zbyt mało, aby całkowicie wysprzęglić bieg ... Moje pytanie brzmi ... w jaki sposób podnieś dźwignię pedału sprzęgła na tak zwanym zderzaku, bo słyszałem, że jest to możliwe i czasami pomaga :)

Być może mam błędne spojrzenie na ten problem, jednak nie mogę nic innego wymyślić ... Sprzęgło jest nowe, więc co może być przyczyną ???
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Tam jest kolego samoregulator, powinieneś chyba wymienić całą linkę na nową.
  • Poziom 10  
    Czyli Kolego to tylko wina linki ? Nie regulacja, czy też wymiana synchronizatorów biegów ? Ciężko jest samemu wymienić tą linkę ? Trzeba mieć do tego kanał ?

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem :)
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    A nie ma tak, że pedał w pierwszej fazie wciskania jest jakby "luźny" i dopiero po wciśnięciu go kawałek dopiero zaczyna łapać? Na 90% jest to samoregulator linki sprzęgła zintegrowanego z nią. Spróbuj coś podłożyć między mocowanie linki a dźwignię wychodzącą z obudowy sprzęgła, naprężyć ją, jak biegi będą wchodziły bez zgrzytu to masz odpowiedź.

A co ma do powiedzenia ten co wymieniał sprzęgło?
  • Poziom 10  
    sprzęgło było wymieniane jeszcze zanim autko stało się moją własnością :). Nie mam powodu nie wierzyć, że było wymieniane, ponieważ chodzi bardzo fajnie i luźno, tylko jakby zbyt słabo odciągało tarcze ... Możliwe, że to wina linki, bo jest jakaś dziwna i ma podłożone jak dla mnie dziwne podkładki :) ... jaką mam jednak pewność, że to tylko linka ? Czy idzie to jakoś sprawdzić ?
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Powiedz mi, czy ciężko jest wymienić samemu linkę ?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Nie wiem jak w tym konkretnym aucie, wymaga to trochę pewnie gimnastyki ale można to zrobić samemu, łatwiej w 2 osoby żeby jedna montowała na pedał a druga naprężała linkę.
  • Poziom 10  
    Rozumiem na razie dziękuje za odpowiedzi. Jak kupię linkę i wymienię to się odezwę.