Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka szlifierka do szpachli i podkładu ?

22 May 2014 18:07 7020 3
 • Level 7  
  Witam jaka najlepsza byłaby szlifierka do przecierania szpachli i podkładu ? Mimośrodowa czy oscylacyjna ? z talerzem myślę 150mm będzie lepsza niż 125 są tez różne skoki wiec proszę o doradzenie jakiejś w miarę możliwej do 300-350zł mile widziane linki z góry dzięki.
 • Level 38  
  Oj dobra szlifierka to kupa kasy. Mam boscha GEX 150 ale inne zastosowania. Szpachli nigdy nie szlifowałem. Tyle powiem że szlifierka to jedno ale trzeba pomyśleć o talerzach bo są o różnej twardości. Do płaskiego to mi pasuje ten co był z kupną ale skoro szpachle to chyba automobile a tam delikatne kształty łuczki wyprofilowania więc chyba będzie czekać cie kupno innego talerza. Oscylacyjne mają jedna zaletę dla mnie bo proste krawędzie stopy więc można szlifować w narożnikach ale wkurza mnie to że powstają ślady "kółeczka" co w mimośrodowej niema takiego śladu bo dodatkowo dochodzi ruch obrotowy i jak by się zacierały ślady oscylacji. Nie wiem czy 150 nie jest za toporna do precyzyjnych robót jednak bym wolał ciut mniejszą ale brałem do innego zastosowania.
  Ja obstawiam na mimośrodową :D
 • Level 7  
  No ok a teraz pytanie pneumatyczna czy elektryczna ? która lepsza lub która wytrzymalsza. ?
 • Level 38  
  Nie wiem nigdy nie stosowałem pneumatycznej.
  Kiedyś dawno temu jak pracowałem w stolarni to mieliśmy mimośrodowe ale na prąd.
  Były używane ciągle przez obie dwie zmiany i co jaki tydzień były awarie przewodu zasilającego. Żyły przełamywały się przy wejściu do obudowy. Awaria prosta szybka do naprawienia ale w momencie wystąpienia upierdliwa. Starzy pracownicy mówili że to wina szefostwa bo prędzej mieli pneumatyczne i było ok ale kompresor za dużo obsługiwał maszyn i musieli coś z tym zrobić i kupili na prąd szlifierki zamiast rozbudować kompresornię.
  Szczerze nie wiem co lepsze może warto było by porównać wymiary wagę dane techniczne. Trwałość to kwestia ceny cena = producent = nazwa = jakość. Dobry producent nie pozwoli sobie na utratę wizerunku u majstrów.
  Zakładam że masz wydajny system pneumatyczny na budynku i podołał by zasilaniu jej powietrzem. Narzędzia pneumatyczne są fajne ale trzeba mieć zasilanie w powietrze. Tyle że klucz pneumatyczny to nie szlifierka :D