Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 1,8 B - gaśnie, dusi się na wolnych obrotach

22 Maj 2014 20:01 2808 11
 • Poziom 13  
  Witam, Peugeot Partner 1,8 benzyna z gazem STAG-4. Podczas jazdy w trasie nie wykazuje żadnych kłopotów, rozpędza się płynnie do 160 km/h zarówno na benzynie i gazie. Natomiast gdy tylko chwilę postoi na wolnych obrotach np. skrzyżowanie- obroty spadają trzęsie silnikiem i gaśnie. Odpala wtedy bez problemu ponownie (silnik ciepły) Natomiast jak odpalam go zimnego rano to muszę chwilę go pokręcić. Nie mam katalizatora w tym samochodzie, został jeszcze u poprzedniego właściciela wycięty i zastąpiony strumienicą ( atrapą katalizatora). Dłuższy czas walczę z tym samochodem i nic, wymieniłem już na nowe czujniki przepustnicy, świece, przewody wysokiego, cewkę zapłonową, czujnik wału, sondę lambda i czujnik temp. silnika. Usterka minimalnie się zmniejszyła ale nadal gaśnie i dusi się na wolnych obr.Na benzynie o wiele bardziej uwidacznia się ta wada na gazie mniej. Bardzo duże spalanie benzyny, aż śmierdzi benzyną w samochodzie, gazu pali max 12 litrów miasto. Nie potrafię zdiagnozować co za przyczyna tych moich kłopotów mimo już sporemu nakładowi czasu i finansów. Mam prośbę o wasze sugestie czy nie pomijam czegoś istotnego co warto sprawdzić aby wreszcie prawidłowo zdiagnozować i naprawić tą usterkę.
 • Poziom 19  
  Który rok jest tego auta. ?
 • Poziom 13  
  sorki, zapomniałem napisać PEUGEOT PARTNER 1,8 , 1999 rok.
  Dodam jeszcze że czasami pali mi się kontrolka od sondy lambda , mimo że jest założona nowa , nie używana. I dodam jeszcze że po wymianie tej sondy naprawdę była poprawa, samochód nie gasł i obroty silnika były równe. Natomiast miałem awarię że nie załączał się wentylator chłodnicy i jak oddałem do elektryka żeby poszukał usterki - po naprawie tego wentylatora z powrotem samochód gaśnie i obroty wariują na wolnych. Tak jakby niechcący coś dotknięto i spowodowało to powrót usterki.
 • Poziom 19  
  Ojciec mój ma dokładnie takie samo auto z tego samego roku kupione w salonie + LPG.
  W przeciągu całego użytkowania wymieniłem map sensora dwa razy bo właśnie takie same objawy były jak opisujesz.
  Uszkodzenie zawsze następowało po eksplozji w kolektorze ssącym.
  Koszt tego czujnika to ok 250zl tyle płaciłem ostatnim razem.
 • Poziom 13  
  chciałem zrobić diagnostykę, po objechaniu kilku super mechaników w Radomiu specjalizacja francuskie, dałem sobie spokój, nikt nic nie wie każdy co innego każe wymieniać dlatego jestem zdany teraz na siebie. nie mogę załadować obrazka dodanego powyżej przez cybkryst
 • Poziom 29  
  Diagnostyka PP2000 coś powie + ktoś kto potrafi z niego korzystać.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Mimo wszystko to proste auto. Diagnostyka to nie tylko poczytanie sobie błędów. Namawiam. Zaoszczędzi kosztów.
 • Poziom 29  
  Tylko później nie płacz, że wymieniłeś połowę osprzętu silnika a i tak usterka nie jest usunięta.