Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - Jak usunąć ustawienia i personalizację zsynchronizowane w chmurze?

22 Maj 2014 20:07 1593 2
  • Poziom 12  
    Witam

Jedno konto MS 2 urządzenia(Laptop i PC z Win 8.1). Jak wyłączyć i wyczyścić synchronizacje ustawień i personalizacji.
    Posiadam PC z Windows 8.1 i zakupiłem nowego laptopa również z tym systemem.
    Przy inicjalizacji i pierwszej instalacji Win8 na nowym laptopie, po zalogowaniu na konto (które używam od początku na PC) nowy laptop "przejmuje" wszystkie indywidualne ustawienia z PC,. Łącznie z tapetą pulpitu, personalizacją i aplikacjami ze sklepu.
    Chcę wykonać "wymazywanie " laptopa z usunięciem wszystkich danych i zainstalować (Recovery) Win8 ponownie.
    Zauważyłem, że w ustawieniach konta MS nie ma już możliwości samodzielnego usuwania urządzeń powiązanych z kontem.
    Więc jak usunąć z konta wszystkie zsynchronizowane ustawienia, pliki, zakładki itp?
    Jakie kroki na PC lub laptopie i na moim koncie Windows mam wykonać aby laptop zainstalował "czysty" fabryczny Windows wraz z ustawieniami "fabrycznymi" producenta laptopa, stworzyć własne ustawienia i zsynchronizować je aby nowy laptop był "władczy" w stosunku do starego PC i to ten ostatni przejmował ustawienia laptopa ?
    Jak wyczyścić kopię zapasową ustawień SkyDrive?

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

teriero
  • Poziom 12  
    1.W ustawieniach urządzenia wyłączyć synchronizacje ustawień

2. Przejść do ustawień chmury wg. opisu z linku:
    https://onedrive.live.com/win8personalsettingsprivacy/

(zalogować się z danymi konta MS - pojawi się informacja i link na dole do usuwania kopii)