Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra g 1.4 zgrzyt w skrzyni biegów

22 Maj 2014 21:30 2328 7
  • Poziom 10  
    Witam. od pewnego czasu słyszę zgrzyt w skrzyni biegów podczas skrętu jakby lewarek ocierał o coś dodam że jest to tylko podczas ostrych zakrętów ( na pewno jest to dźwięk ze skrzyni ) spotkał się ktoś kiedyś z czyms takim?
  • Poziom 10  
    wymieniałem przeguby to na pewno nie to ten dzwięk to takie jakby łamanie i wyraznie dobiego z okolicy skrzyni biegów
  • Poziom 31  
    Łożyska kół nie mają luzu.
  • Poziom 10  
    nie, to jest cos ze skrzynią na zakrętach ja słychać ogólnie przy przeciążeniach na którąś stronę słychać jakby łamanie tylko jak jedzie się prosto jest cisza dodam, że biegi wchodzą dobrze bez problemu tylko ten dźwięk jest denerwujący teraz jest częściej słyszalny niż kiedyś

Dodano po 3 [minuty]:

może to być brak oleju w skrzyni albo niski jego poziom ?
  • Poziom 21  
    W takiej sytuacji brak oleju bym wykluczył (chociaż łatwo to sprawdzić). Może to być przegub zewnętrzny lub wewnętrzny, a dźwięk może być rozproszony.

Czy ten dźwięk zgrzytania, jak to nazwałeś, daje się usłyszeć przy skręcaniu w obie strony?

Po prostu podnieś samochód i poszarp wszystkim przy kole.
  • Poziom 10  
    tak jest słyszalny przy skręcie w obie strony a w jeździe miejskiej jest to irytujące prysnąłem smarem w sprayu w te elementy pod mieszkiem ale to nic nie dało to musi być coś głębiej a może to być jakaś poduszka pod skrzynią ? przeguby wymieniałem jakiś miesiąc temu bo strzelało mi przy maksymalnym skręcie..;/
  • Poziom 10  
    byłem w serwisie Boscha powiedzieli ze to mechanizm skrzyni biegów metal ociera o metal i jak będzie się nasilało to skrzynia do wymiany zamykam temat