Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Różnice pomiędzy Zmywarką BEKO DIN 6830 FX30 i BEKO DIN 5834 - Która lepsza?

essential 22 May 2014 22:42 4203 4
    essential
    Level 10  
    Witam,
    Jestem zainteresowany zakupem zmywarki BEKO. Zadecydowało to, że mają niezłe parametry w cenie do ~1600zł i przede wszystkim gwarancję 5 lat.

Czy wiecie jakie są główne różnice pomiędzy modelami
    zmywarek BEKO DIN 6830 FX30 a modelem BEKO DIN 5834 - oczywiście poza
    zużyciem energii?
    Byłbym wdzięczny za wskazanie która zmywarka jest mniej awaryjna o ile ktoś posiada taką wiedzę (może ktoś z serwisu;)

Słyszałem że w 6830 FX30 jest długi program ECO - 4 godziny!
    Czy ktoś orientuje się czy w DIN 5834 też program ECO trwa 4 godziny?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    movzx
    Level 39  
    essential wrote:
    Słyszałem że w 6830 FX30 jest długi program ECO - 4 godziny!
    Czy ktoś orientuje się czy w DIN 5834 też program ECO trwa 4 godziny?
    Podejrzewam że krócej. Dlaczego? Sam sobie odpowiedziałeś:
    essential wrote:
    oczywiście poza zużyciem energii?
    A+++ pozwala się oszczędnie zestarzeć czekając na koniec programu. Dlatego polecam jakiś model A czy A+ - różnica w cenie energii niewielka - zwykle kilka(naście) złotych miesięcznie - a ilość zaoszczędzonego czasu ogromna.
    Założenie, że "zmywarkę będzie się włączać na noc, więc czas nie szkodzi" zwykle w praktyce okazuje się błędne.
    essential
    Level 10  
    Pytałem o różnicę w długości programów w Mediamarkt i gozdek powiedział, że w obu zmywarkach program Eco trwa 4h:\

Dzwoniłem jeszcze na infolinię beko i miła Pani powiedziała że poza zużyciem energii różnią się głębokością (ta DIN 6830 FX30 ma 1,2 cm mniej dlatego ma tyle a+++ ;-)
    movzx
    Level 39  
    Na gościa z MM bym nie liczył, rzadko zdarzają się sprzedawcy którzy dobrze wiedzą co sprzedają - w sumie nic dziwnego przy tylu modelach sprzętu.
    A 12 mm wpływające tak zasadniczo na klasę energetyczną to już zupełna nowość :?
    Czyli, krótko mówiąc - czeski film. Nadal uważam że warto wziąć tą z mniejszą liczbą plusów - jeśli program nie jest dłuższy to gorzej myje lub płucze - nic za darmo nie ma.
    essential
    Level 10  
    Witam,
    Wybrałem BEKO DIN 5834 z 5 letnią gwarancją producenta.
    Po dwóch latach mogę powiedzieć, że zmywarka trzyma się dobrze. Dotychczas nie było awarii (odpukać w niemalowane ;)

Odnośnie:
    Quote:
    Założenie, że "zmywarkę będzie się włączać na noc, więc czas nie szkodzi" zwykle w praktyce okazuje się błędne.

W takim wypadku włączam szybki program.

Jedyną wadą jest to, że czasami zostaje woda - czyli ten mechanizm suszenia nie jest doskonały. Ale dla mnie nie jest to wada, która zaważyłaby na zmianie decyzji. Ponownie wybrałbym tę zmywarkę.