Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot RTV "A19", uniwersalny i samouczący się - zmienia kody RC

Kubbaz 23 Maj 2014 08:36 1062 0
  • #1 23 Maj 2014 08:36
    Kubbaz
    Poziom 26  

Witam wszystkich Elektrodowiczów!

Wykonuję zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą bezprzewodowego pilota do sprzętu RTV - działającego na podczerwień (IR).
    Ponieważ potrzebuję obsłużyć tylko kilka funkcji, to potrzebuję też tylko kilku przycisków i do tego celu kupiłem na znanym i popularnym portalu sprzedażowym w internecie uniwersalne piloty RTV - tzw. samo-uczące się.

Są to piloty o nazwie/typie/modelu "A19". Jego zdjęcie zamieszczam w załączniku.
    Problem jest w tym, że od czasu do czasu (a raczej dość często) zmieniają one nadawane kody - wartości 4 bajtów, a czasami przełączają się na nadawanie nawet 32 bajtów.
    W opisie przedmiotu - w krótkiej instrukcji obsługi ów funkcji "samo-uczenia się" jest napisane:

STROJENIE

1. Włączyć odbiornik TV do którego chcemy dostroić pilot.
    2. Przytrzymać przycisk "mute" wyciszenie (przekreślony głośnik) 10 do 20 sekund. kierując do na odbiornik IR w TV.
    3. Zestrojenie urządzeń będzie sygnalizowane pojawieniem się na OSD telewizora symbolu wyciszenia.
    4. Kiedy symbol "mute" pojawi się na odbiorniku a dźwięk zostanie w nim wyciszony należy puścić przycisk na pilocie i już możemy rozkoszować się przejęciem kontroli nad odbiornikiem.

No i wszystko OK z tym, że ani razu nie wciskałem przycisku MUTE na dłużej niż 2-3 sekundy, a poza tym nie celuję pilotem w telewizor, ale w zwykły odbiornik IR typu TSOP4836 i to w pomieszczeniu, w którym telewizora nie ma .
    Na zwykłym telewizorze (Philipsa) pilot A19 działa za każdym razem (każda funkcja poprawnie).

Na zwykłym pilocie od wieży (LG) lub pilocie od telewizora (Philipsa) odbierane przeze mnie kody RC są powtarzalne w 100 % i nic się nie zmienia.

Pytanie czy ktoś okiełznał tego pilocika A19? I jak zmusić go do stabilnej pracy - nadawania niezmienionych kodów RC?

Pozdrawiam,
    Kuba

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson