Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - Kopiowanie określonych kolumn między arkuszami

jezy 23 Maj 2014 09:21 1545 4
  • #1 23 Maj 2014 09:21
    jezy
    Poziom 9  

Potrzebuje pomocy w stworzeniu makra które kopiowało by wybrane przeze mnie kolumny przez userform z arkusza ar2 do arkusza ar1 .

W arkuszu ar2 znajduje się baza danych.
    Do arkusza ar1 chciał bym skopiować wybrane przeze mnie kolumny z arkusza ar 2 do kolejnej pustej kolumny.

Wybór kolumn do skopiowania odbywa się przez userform, niestety na chwilę obecną wyświetla mi wiersze a powinno kolumny ( nazwa powinna być brana z pierwszego wiersza w danej kolumnie np.: B2 mam powietrze , wyświetla powietrze).
    Nie kopiuje mi również właściwie danych, kopiuje mi tylko daną komórkę nie całą kolumnę.

0 4
  • #2 23 Maj 2014 13:40
    JRV
    Specjalista - VBA, Excel

Witam.
    Coś tu nie gra:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • Pomocny post
    #3 25 Maj 2014 17:04
    czeles
    Poziom 16  

Poprawiłem nieco makra, nie zrobiłem więcej bo działanie aplikacji jest dla nie niezrozumiałe. Proszę jeszcze raz dokładnie opisać co ma się wyświetlać w UserForm i co później ma się skopiować.

0
  • #5 25 Maj 2014 20:58
    jezy
    Poziom 9  

Wykorzystałem skoroszyt który znalazłem na elektroda.pl i go adoptowałem dlatego może jeszcze posiadać niepotrzebne elementy.

Sprawdziłem właśnie poprawiony prze JRV skoroszyt, działa perfekcyjnie i spełnia zadanie:

1. W UserForm wyświetla nazwy z pierwszego wiersza każdej kolumny ze skoroszytu ar2

2. W momencie wyboru odpowiedniej nazwy z listy w UserForm kopiuje całą wybraną kolumnę z ar2 do pierwszej wolnej kolumny w ar1

Dziękuje za pomoc o to mi chodziło.

0