Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki SONY MDR-DS6500 przekaz cyfrowy/analogowy

23 Maj 2014 10:35 2505 23
  • Poziom 23  
    Przymierzam się do zakupu słuchawek MDR-DS6500.
    W panelu do przesyłania dźwięku na słuchawki jest bodajże przełącznik digital/analog.
    Gdy odtwarzałem muzykę z płyty CD w pozycji na panelu "analog" dźwięk był czysty bez jakichkolwiek szumów własnych ale po przełączeniu na digital dźwięk zanikał.
    Kiedy zatem jest przekaz cyfrowy a kiedy analogowy?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Przełącznik digital/analog to przełącznik wejścia sygnału.
    Jeżeli odtwarzacz CD podłączysz pod wejście optyczne to będzie dźwięk na słuchawkach.
    Teraz zapewne podpiąłeś CD chinchami.
  • Poziom 23  
    Słuchawkom przyglądałem się w Media Markt. Faktycznie odtwarzacz był podpięty chinchami.
    Jak powinien być podpięty optycznie? Nie bardzo to rozumiem!
  • Poziom 32  
    No kablem optycznym z urządzenia co ma wyjście optyczne (digital out) do gniazda optycznego w Panelu słuchawek( to na samej górze opisane jako Digital in)
    Słuchawki SONY MDR-DS6500 przekaz cyfrowy/analogowy
  • Poziom 23  
    Czy zatem dobrze rozumiem, że odtwarzacz musi mieć gniazdo digital out i z tego gniazda specjalnym kablem ze specjalnymi wtyczkami musi być podpięty odtwarzacz z panelem?

Dodano po 40 [minuty]:

Znalazłem taką opinię na innym forum:

Wyjście optyczne służy do łączenie CD Playerów , DVD Playerów , amplitunerów (
    oraz recorderów MiniDisc / magnetofonów DAT - ostatnio coraz bardziej
    egzotycznych...). Bywa alternatywą dla cyfrowego połączenia elektrycznego
    (SPDiF). Jest niezbędne ( optyczne lub elektryczne ) dla połączenia elementów
    kina domowego , czyli do dostarczenia sygnału z odtwarzecza DVD do dekodera -
    wzmacniacza Dolby Digital/DTS. W swoim założeniu połączenie optyczne miało
    zapewnić wyższą jakość , niż elektryczne ( brak połączenia galwanicznego ,
    separacja zakłóceń elektrycznych ). W praktyce nie ma to większego znaczenia ,
    a nawet część użytkowników wskazuje na większą zawodność łącza optycznego.
    Dodatkowo - porządny kabel światłowodowy jest drogi....

Dodano po 2 [minuty]:

Nie mogę zatem zrozumieć dlaczego wypróbowując inne słuchawki rzędu 100-300 złotych przekazujące dźwięk analogowo były wyraźne szumy, a ww. słuchawkach SONY absolutna cisza. Nie bardzo wiem w czym istota tych szumów?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    1. TAK
    2. Dźwięk przesyłany cyfrowo jest mniej podatny na zakłócenia
    3. Kabel optyczny jest tańszy niż elektryczny - bo nie trzeba stosować ekranu bo patrz pkt 2.
    4. Przyczyną szumów mogło być wiele spraw od jakości kabli po źródło sygnału. W przypadku sygnałów bezprzewodowych mogą to być zakłócenia w eterze.

Ogólnie to nie bardzo wiem do czego zmierzasz. Dobrze jest mieć możliwość podpięcia zarówno analogowego jak i cyfrowego (optycznie lub elektrycznie - to nie ma większego znaczenia).
    Większość sprzętu ma dzisiaj wyjście cyfrowe optyczne (zobacz dzisiejsze telewizory - analoga w ogóle nie mają) a nie elektryczne więc tylko się możesz cieszyć jeżeli masz te słuchawki.
    Oczywiście najlepiej gdyby słuchawki miały wejście i optyczne i spdif jeżeli chodzi o cyfrowy przekaz dźwięku ale nie można mieć wszystkiego (przynajmniej za pewną cenę).
  • Poziom 23  
    Istotny dla mnie wniosek, że podpięcie czy analogowe czy też optyczne nie ma większego znaczenia dla jakości przesyłanego dźwięku.
    Sprzedawca powiedział mi, że słuchawki szumią bo przekazują sygnał analogowy, a te droższe SONY MDR-DS6500 cyfrowo i dlatego nie ma szumów.
    Zatem jaka jest różnica między przekazem bezprzewodowym analogowym a cyfrowym?

Dodano po 1 [minuty]:

Na jednych słuchawkach bezprzewodowych jest info. przekaz sygnału analogowy, a na innych cyfrowy i analogowy?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    galante napisał:
    Istotny dla mnie wniosek, że podpięcie czy analogowe czy też optyczne nie ma większego znaczenia dla jakości przesyłanego dźwięku.

Ma znaczenie. Lepszą jakość dźwięku tanim kosztem uzyskasz stosując połączenie cyfrowe. Mówimy o bezpośrednim połączeniu. Kolejne zakłócenia mogą być spowodowane przy przekazie bezprzewodowym.

Musisz odróżnić sygnał analogowy od cyfrowego, który może być przesyłany zarówno złączem optycznym jak i przez przewód elektryczny taki jak do przesyłu sygnału analogowego. Mam wrażenie że mieszasz te sprawy.
  • Poziom 23  
    grubs napisał:

Musisz odróżnić sygnał analogowy od cyfrowego

Dlatego w dwóch zdaniach czym się różni przekaz dźwięku w słuchawkach bezprzewodowych z przekazem tylko analogowym lub analogowym i cyfrowym.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Bezprzewodowo sygnał analogowy lub cyfrowy jest przesyłany radiowo (blutooth, Wifi).
  • Poziom 39  
    A do czego chcesz podłączyć te słuchawki?
  • Poziom 23  
    do PCta, LEDa, odtwarzacza, tunera radiowego.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Do jakiego odtwarzacza?
  • Poziom 23  
    odtwarzacza CD w kpl. z amplitunerem
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeżeli będziesz słuchał muzyki z odtwarzacza cd, to transmiter podłącz do cd za pomocą kabla analogowe.
  • Poziom 23  
    i wówczas przesył sygnału będzie analogowy czy cyfrowy?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Kolega czy prześlesz sygnał analogowy czy cyfrowy to na słuchawkach i tak będziesz miał sygnał analogowy.
    Podłącz odtwarzacz cd do transmitera kablami cinch dlatego ze w cd będziesz miał dużo lepszy przetwornik cyfrowo-analogowy DAC.
    W tym transmiterze tez jest DAC ale on będzie gorszej jakości niż w Cd.
    Jeżeli podepniesz się kablem cyfrowym to i tak ten sygnał zostanie przetworzony na analogowy za pomocą DAC-a
  • Poziom 23  
    Dziękuję wszystkim za opinie.
    Próbuję zrozumieć różnicę pomiędzy sygnałem cyfrowym a analogowym.
    Dlaczego w sklepach sprzedawcy o tym informują skoro sygnału cyfrowego i tak nie ma!
    A może po prostu na ten element nie warto zwracać uwagi, bo czy sygnał na słuchawkach analogowy czy cyfrowy to jest bez znaczenia dla jakości???
    W ww. modelu SONY na panelu jest przełącznik sygnał: analogowy/cyfrowy. Chciałem posłuchać w cyfrowym ale jak przełączam to dźwięk całkowicie zanika.
    Zatem co należałoby zrobić, jak i czym podpiąć te słuchawki aby w tym modelu wykorzystać opcję sygnału cyfrowego?
    Generalnie to jest sedno moich wątpliwości.
  • Poziom 39  
    Ten przełącznik to prawdopodobnie zmiana wejścia w panelu od słuchawek i nic więcej.
    To tak jak przełączanie w tv miedzy AV i Hdmi :)
  • Poziom 23  
    Zatem co należałoby zrobić, jak i czym podpiąć ten panel słuchawek i ewentualnie do czego aby w tym modelu wykorzystać opcję sygnału cyfrowego?
    Generalnie to jest sedno moich wątpliwości.
  • Poziom 39  
    Ja bym zrobił tak pod analogowe podłączył odtwarzacz cd,a pod cyfrowe konsole,tv,komputer, zależy czego najwięcej oglądasz.
  • Poziom 23  
    czy jest różnica w jakości odtwarzanego dźwięku gdy podłączę jakiekolwiek urządzenie odtwarzające dźwięk pod wejście analogowe czy też cyfrowe?

Dodano po 1 [minuty]:

od początku tematu krążę pytaniami wokół tego wątku i nie mogę uzyskać odpowiedzi...
    jaka jest różnica w jakości dźwięku w słuchawkach przesyłających sygnał analogowo i cyfrowo.
  • Poziom 39  
    Przecież Ci napisałem że dźwięku cyfrowego nie będziesz miał, to jest tylko sposób przesyłania i nic więcej, ten dźwięk potem i tak jest przerabiany na dźwięk analogowy za pomocą przetwornika cyfrowo analogowego..
  • Poziom 23  
    ok wszystko jasne dzięki.