Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Beko CS32CB -nie pracuje, gorący agregat

23 Maj 2014 12:09 10173 7
  • Poziom 2  
    Lodówka (7 - letnia) samoczynnie przestała chłodzić i mrozić. Została całkowicie rozmrożona, przeczyszczona, rura od samo-odmrażania (tak to się chyba nazywa, taka czarna rura pod żebrami chłodzącymi) została odetkana. Obok agregatu, czarna skrzyneczka z kabelkami, zdjęta została z niej jej obudowa i po poruszaniu tymi kablami i po podłączeniu, zaskoczyła, następnie ponownie odłączyliśmy ją od prądu żeby założyć osłonkę i tym razem po włączeniu do prądu lodówka nie działała . Czynność została powtórzona i lodówka zaczęła pracować. Pracowała ponad 4 godziny bez przerwy, zaczęła mrozić ale chłodziarka pozostawała ciepła, oprócz tego żebra chłodzące podczas pracy były gorące a agregat praktycznie parzył. Zmierzyliśmy również napięcie w termostacie ok. 78V. Trochę się przestraszyliśmy i odłączyliśmy ją od prądu.

Rano ponownie próbowaliśmy ją podłączyć ale lodówka "nie chciała zaskoczyć" wydawała tylko ciche krótkie (1-2 sekundy) pyknięcie po podłączaniu do prądu (jakby próbowała zaskoczyć a nie mogła) i cisza. Teraz została ponownie odłączona. Co może być przyczyną ?
  • Poziom 25  
    Prawdopodobnie padła sprężarka (przegrzała się). Możesz też mieć zatkany układ i nie ruszy bo stoi na dużym ciśnieniu.
  • Poziom 15  
    Skoro jest gorący skraplacz to układ nie musi być zatkany. A ciepło w chłodziarce wskazywało by na ubytek gazu.Co do sprężarki to raczei zatarta.
  • Poziom 2  
    Co jeszcze zauważyłam , po odłączeniu lodówki za każdym razem z zamrażalnika wydobywa się bulgotanie,

Lodówka po całkowitym ostygnięciu sprężarki i po ponownym podłączeniu do prądu zaczęła pracować. Ustawiłam termostat na 1. Pracuje bez przerwy od 12 godzin. Agregat w ogóle nie chce się wyłączyć, na szczęście już nie "parzy" ale jest gorący . Zarówno chłodziarka jak i zamrażarka pracują bez zarzutu jeżeli chodzi o chłodzenie i mrożenie . Jedyne tylko co zauważyłam to, to że jak otwieram zamrażalnik i następnie go zamykam to lodówka tak jakby aż zasysa te drzwiczki (tak mocno że one aż się trzęsą przez 1-2 sekundy), a później nie mogę ich przez minutę lub 2 otworzyć bo są tak zassane.

Też na początku myślałam że to wina sprężarki i że w końcu się przepracowała i wyzionęła ducha.. ale una uparcie pracuje, więc problem musi tkwić w czymś innym. Z moich obserwacji wynika że po wyłączeniu lodówki czy z prądu czy za pomocą termostatu (ustawiam wtedy na 0) ona przestaje pracować i nie "zaskoczy" do póki agregat nie będzie całkowicie zimny. Zaraz po odłączeniu przez około godzinę z zamrażalnika wydobywa się takie bulgotanie jakby coś spływało (?). A jak już "zaskoczy" to pracuję bez przerwy. Co może powodować takie jej zachowanie?
  • Poziom 15  
    Witam.Zmień termostat.Zassanie drzwi jest normalne różnica temperatur.Bulgotanie to normalne ale zbyt długo wygląda na przyblokowany układ.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jakie masz temperatury w zamrażarce i chłodziarce bo to, że chłodzi i mrozi nie znaczy że osiąga zadaną temperaturę. Jeśli cały czas pracuje i winny jest termostat powinieneś mieć niższe temperatury od zadanych.
  • Poziom 2  
    A więc tak. Termostat ustawiony na 1,( w skali do 7 ) W chłodziarce temperatura 5 stopni, w zamrażalce : -28 .
    Lodówka pracuje bez przerwy od soboty . Na tylnej ścianie chłodziarki pojawił się szron grubości 0,5cm. Dzwoniłam do 2 fachowców. Jeden stwierdził że to wyciek gazu i w rachubę wchodzi tylko nowa lodówka a drugi że to ubytek gazu i może przyjechać i nabić ale gwarancji żadnej nie daje.

Mój ojciec dopiero mi powiedział że wyłączył termostat i podłączył na krótko (w sobotę,zaraz po wyłączeniu lodówki, agregat był gorący) i nie zaskoczył. I mój ojciec twierdzi że na milion % to nie termostat. Więc już sama nie wiem.
    Wyciek, ubytek gazu ? Ale skoro jest go albo za mało albo się gdzieś gubi to lodówka nie powinna słabo (albo w ogóle) chłodzić/mrozić. Cały czas się waham czy wezwać fachowca na "dobicie" gazu czy lepiej wyjdę kupując nową lodówką.
  • Poziom 25  
    Jak gorący ma prawo nie zaskoczyć( zabezpieczenie termiczne) jak ostygnie to zaskoczy. Przy takich temperaturach mało prawdopodobne, że czynnika jest za mało. Obstawiałbym termostat.